chrome firefox opera safari iexplorer

Інформагентство УНІАН можуть закрити

26 лютого 2013 о 09:04
unian.net

Мільярдер Ігор Коломойський може закрити належне йому інформагентство УНІАН. Власник медіа вимагає від колективу перепросити за звинувачення у цензурі, пише Коммерсантъ-Украина в статті Игорь Коломойский принес УНИАН новости.

Експерти побоюються, що УНІАН може спіткати доля інших медіаактивів пана Коломойського — Газети по-київськи та Главреда.

Один з топ-менеджерів групи 1+1 (володіє УНІАН) розповів виданню, що власник УНІАН розглядає можливість закриття інформагентства. За його словами, колективу про це повідомив глава 1+1 Олександр Ткаченко під час зустрічі минулого вівторка.

«Закриття агентства — один з варіантів розвитку подій», — підтвердив голова Національної спілки журналістів України (володіє 0,1% акцій УНІАН) Олег Наливайко, який брав участь у цій зустрічі.

Зі свого боку, Ткаченко факт зустрічі підтвердив, але коментувати її зміст відмовився, пославшись на домовленості з колективом агентства.

Як пише КоммерсантЪ-Украина, Коломойський готовий піти на такі заходи, якщо колектив не відкличе свою заяву про факти цензури з його боку, уточнює один зі співробітників УНІАН.

Газета уточнює, що йдеться про конфлікт, пов'язаний з публікацією фальшивих інтерв'ю захисника Юлії Тимошенко, народного депутата Сергія Власенка (Батьківщина) і його колеги з фракції Олександри Кужель.

Нагадаємо, що інтерв'ю Власенко, в якому він нібито стверджував, що за ним стежать співробітники СБУ і Генпрокуратури в костюмах ведмедів, з'явилося на сайті УНІАН 11 лютого. Увечері того ж дня депутати Власенко і Кужель заявили, що не давали таких коментарів.

Після цього шестеро редакторів сайту агенції сказали, що ці тексти були фальсифіковані для того, щоб знищити репутацію УНІАН. Згідно із заявою, в агентстві працюють четверо редакторів, призначених безпосередньо власником для цензурування текстів — саме вони випустили спірні новини, не перевіривши їх.

Тим часом, продовжує КоммерсантЪ-Украина, Коломойський запропонував співробітникам УНІАН кілька варіантів, при яких агентство продовжить працювати, і до наступних зборів трудового колективу вони повинні обрати один з них.

Джерела стверджують, що при першому варіанті колектив повинен перепросити керівництво і відкликати свою заяву про цензуру. При другому — звільнитися в повному складі, а це більш ніж 60 осіб. При третьому — забути про інцидент з ведмедями і продовжувати працювати, як і до нього.

«Але самі співробітники відмовляються виконувати вимоги власника і просять прибрати з редакції чотирьох редакторів, призначених у минулому році для цензурування», — зазначає одне з джерел газети в УНІАН.

Також експерти припускають, що агентство може повторити долю іншого активу пана Коломойського — Газети по-київськи.

Як повідомлялося, в березні 2011 року співробітники газети виступили із заявою про факти цензури з боку власника. Тоді ж почалися перебої з випуском газети, а вже в червні газета закрилася остаточно. Видавець пояснив це тим, що проект не приносив доходу.

УНІАН — неприбутковий актив, і для Ігоря Коломойського він є скоріше засобом політичного і громадського впливу, впевнений директор з маркетингу та продажів агентства Інтерфакс-Україна Максим Уракін.

21 липня

Інші дати
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі