chrome firefox opera safari iexplorer

Київський зоопарк має мільйонні борги

21 лютого 2013 о 10:53
dt.ua

Київський зоопарк закінчив 2012 рік з боргами у розмірі 11 млн грн і не може поповнювати колекцію тварин, оскільки не здатний забезпечити належні умови утримання.

Про проблеми Київського зоопарку розповів депутатам Київради його директор Євген Кирилюк, пише "Комерсант-Україна".

«Наші доходи пішли на закупівлю кормів, погашення боргів за електроенергію. Виходить, що у нас немає грошей на розвиток», — пояснив Кирилюк.

Так, згідно зі звітом про роботу зоопарку в 2012 році, який він представив на засіданні, з міського бюджету на утримання зоопарку було виділено 16,7 млн грн (в 2013 році передбачається 18,1 млн грн).

З цих коштів 13,5 млн грн пішло на зарплати співробітників. На закупівлю кормів було виділено всього 580 тис. грн, хоча зоопарк витратив на ці цілі 7,6 млн грн.

З нарахованих 5,8 млн грн за комунальні послуги бюджет покрив близько 2,6 млн грн (38,5%). Як госпрозрахункове підприємство зоопарк заробив 11, 7 млн грн, з яких майже 10,5 млн грн надійшли від продажу вхідних квитків.

Кирилюк зазначив, що в 2012 році зоопарк відвідали 476 тис. осіб: «Тому основна мета — довести кількість гостей до одного мільйона».

Колекція Київського зоопарку налічує 3078 тварин. У 2012 році народилося 165 тварин, а померло 99, в основному похилого віку.

«Я хотів би купити пінгвінів. А також тигрів, щоб влити нову кров, щоб народжувалися тигренята. Але спочатку потрібно створити умови для утримання тварин. Наприклад, потрібно реконструювати приматник, бо мавп ніде показувати», — розповів Кирилюк.

Згідно зі звітом, саме примати містяться в найгірших умовах. Тільки місце для горили відповідає вимогам, клітки ж інших дев'яти видів приматів не відповідають нормам ні за висотою, ні за площею.

Площі приміщень не вистачає двом видам кажанів і білогрудому ведмедеві. Такі ж проблеми і у валлабі, зебр, антилоп нільгау, шести видів змій, семи видів ящірок і трьох видів черепах. Не відповідає стандартам за висотою зимове приміщення для жирафа.

Для отримання додаткових коштів Кирилюк хоче продовжувати практику піклування над тваринами і відкрити клуб любителів зоопарку.

За його словами, він буде пропонувати вступити в клуб народним депутатам, зокрема Віталію Кличку, Петру Порошенку, Анатолію Кінаху, екс-меру Києва Олександру Омельченку.

«Зоопарку потрібна допомога в питаннях будівництва — наприклад, потрібно реконструювати фонтан при вході», — додав директор.

На думку депутата Київради Олексія Давиденка (УДАР), зоопарк необхідно передати на баланс Міністерства екології та природних ресурсів.

У 2010 році Мінекології вже зверталося до міста з такою пропозицією, але ініціатива не отримала розвитку.

«Слід визнати, що ми не можемо утримати зоопарк, а у міністерства зовсім інші ресурси. До того ж статус національного міг би захистити зоопарк від подальших посягань (забудовників — прим. ред.) на його територію», — відзначив Давиденко.

Тим часом директор товариства захисту тварин SOS Тамара Тарнавська заявила, що активісти будуть проводити акції із закликом не відвідувати зоопарк.

«Це концтабір для тварин! Слон сидить у крихітному приміщенні шість місяців поспіль. А рисі, зебри, антилопи, які повинні пробігати десятки кілометрів, у Київському зоопарку можуть тільки тихо чекати смерті!» — обурилася вона.

21 липня

Інші дати
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі