chrome firefox opera safari iexplorer

Київський зоопарк має мільйонні борги

21 лютого 2013 о 10:53
dt.ua

Київський зоопарк закінчив 2012 рік з боргами у розмірі 11 млн грн і не може поповнювати колекцію тварин, оскільки не здатний забезпечити належні умови утримання.

Про проблеми Київського зоопарку розповів депутатам Київради його директор Євген Кирилюк, пише "Комерсант-Україна".

«Наші доходи пішли на закупівлю кормів, погашення боргів за електроенергію. Виходить, що у нас немає грошей на розвиток», — пояснив Кирилюк.

Так, згідно зі звітом про роботу зоопарку в 2012 році, який він представив на засіданні, з міського бюджету на утримання зоопарку було виділено 16,7 млн грн (в 2013 році передбачається 18,1 млн грн).

З цих коштів 13,5 млн грн пішло на зарплати співробітників. На закупівлю кормів було виділено всього 580 тис. грн, хоча зоопарк витратив на ці цілі 7,6 млн грн.

З нарахованих 5,8 млн грн за комунальні послуги бюджет покрив близько 2,6 млн грн (38,5%). Як госпрозрахункове підприємство зоопарк заробив 11, 7 млн грн, з яких майже 10,5 млн грн надійшли від продажу вхідних квитків.

Кирилюк зазначив, що в 2012 році зоопарк відвідали 476 тис. осіб: «Тому основна мета — довести кількість гостей до одного мільйона».

Колекція Київського зоопарку налічує 3078 тварин. У 2012 році народилося 165 тварин, а померло 99, в основному похилого віку.

«Я хотів би купити пінгвінів. А також тигрів, щоб влити нову кров, щоб народжувалися тигренята. Але спочатку потрібно створити умови для утримання тварин. Наприклад, потрібно реконструювати приматник, бо мавп ніде показувати», — розповів Кирилюк.

Згідно зі звітом, саме примати містяться в найгірших умовах. Тільки місце для горили відповідає вимогам, клітки ж інших дев'яти видів приматів не відповідають нормам ні за висотою, ні за площею.

Площі приміщень не вистачає двом видам кажанів і білогрудому ведмедеві. Такі ж проблеми і у валлабі, зебр, антилоп нільгау, шести видів змій, семи видів ящірок і трьох видів черепах. Не відповідає стандартам за висотою зимове приміщення для жирафа.

Для отримання додаткових коштів Кирилюк хоче продовжувати практику піклування над тваринами і відкрити клуб любителів зоопарку.

За його словами, він буде пропонувати вступити в клуб народним депутатам, зокрема Віталію Кличку, Петру Порошенку, Анатолію Кінаху, екс-меру Києва Олександру Омельченку.

«Зоопарку потрібна допомога в питаннях будівництва — наприклад, потрібно реконструювати фонтан при вході», — додав директор.

На думку депутата Київради Олексія Давиденка (УДАР), зоопарк необхідно передати на баланс Міністерства екології та природних ресурсів.

У 2010 році Мінекології вже зверталося до міста з такою пропозицією, але ініціатива не отримала розвитку.

«Слід визнати, що ми не можемо утримати зоопарк, а у міністерства зовсім інші ресурси. До того ж статус національного міг би захистити зоопарк від подальших посягань (забудовників — прим. ред.) на його територію», — відзначив Давиденко.

Тим часом директор товариства захисту тварин SOS Тамара Тарнавська заявила, що активісти будуть проводити акції із закликом не відвідувати зоопарк.

«Це концтабір для тварин! Слон сидить у крихітному приміщенні шість місяців поспіль. А рисі, зебри, антилопи, які повинні пробігати десятки кілометрів, у Київському зоопарку можуть тільки тихо чекати смерті!» — обурилася вона.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі