chrome firefox opera safari iexplorer

Онкохворих дітей запрошують у зимову казку

01 лютого 2013 о 09:57

4 лютого, у день боротьби з раком, Театр української традиції «Дзеркало» за підтримки Української лютеранської церкви, тижневика «Українське Слово» та видавництва «Зелений пес» братів Капранових, проведе благодійну мистецьку акцію «Здоров’я дитини – Здоров’я Родини» для маленьких пацієнтів дитячого відділення Національного інституту раку, що знаходиться на вул. Ломоносова, 33/443.

Початок о 16:00.

В подарунок дітям актори заграють свою нову виставу «Снігурка-Христинка і віртуальна троянда», громади тижневика «Українське Слово», Української лютеранської церкви та видавництва «Зелений пес» привітають маленьких пацієнтів розмальовками, дитячими журналами, олівцями та дитячою біблією з найкращими побажаннями.

Рак – це одна з най глобальніших проблем сучасності. Його назва походить від введеного Гіппократом терміну «карцинома» на позначення злоякісної пухлини з пери фокальним запаленням (її форма нагадує ззовні краба).

Гіппократ описував кілька видів раку, а також запропонував термін oncos. Смерть від онкологічних захворювань у світі займає друге місце після захворювань серцево-судинної системи та складає 13 % всіх смертей. За оцінками ВООЗ, без належних втручань урядів країн у охорону здоров’я за період з 2005 по 2015 рр. від раку помре в загальному близько 84 млн. людей.

4 лютого було проголошено Всесвітнім днем боротьби проти раку «Міжнародним союзом з боротьби з онкологічними захворюваннями» — Міжнародним союзом проти раку або UICC. Мета цього дня – ознайомлення населення про рак, його діагностику, лікування та благодійність.

В Україні щороку виявляється більше 160 тис. нових випадків злоякісних новоутворень, майже 100 тис. жителів вмирають від раку, причому 35 % померлих – працездатного віку. Щогодини реєструються більше 20 нових випадків захворювання на рак, а 10 мешканців України помирають від нього.

Тож не будьмо байдужими до хворих на рак українців, адже в боротьбі за життя їм дуже потрібна наша підтримка, пер за все увага!

Марія Поливач

«Рідна країна»

20 січня

Інші дати
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути