chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві з'явиться карта забруднень міста

13 лютого 2013 о 15:49

У Києві з'явиться карта забруднень міста, за допомогою якої кияни зможуть відстежувати стан повітря та водних ресурсів у своєму районі, повідомив голова постійної комісії Київської міської ради з питань екологічної політики Денис Москаль.

"На засіданні екологічної комісії ми затвердили перелік природоохоронних заходів, які будуть реалізовані у поточному році. Зокрема, ми звертаємо увагу на проведення заходів, пов'язаних зі зменшенням викидів у повітря та протидією кліматичним змінам. Адже зараз викиди шкідливих речовин у повітря столиці щорічно збільшуються на 6%, а викиди вуглекислого газу (СО2) — на 7% ", — зазначив Москаль.

Депутат наголосив, що найбільшим забруднювачем повітря у столиці є автомобільний транспорт, тому цього року в місті буде проведене обстеження автомагістралей для встановлення газоаналізаторів автотрас.

Москаль зауважив, що реалізація заходів, спрямованих на зменшення викидів вуглекислого газу, сприятиме виконанню Києвом узятих на себе зобов'язань відповідно до Угоди мерів щодо скорочення викидів парникових газів до 2020 року на 20%.

«Усі дані моніторингу ми будемо наносити на спеціальну карту забруднень міста. І кожен киянин зможе відслідковувати стан повітря та водних ресурсів у своєму районі. Як це допоможе людям? Як мінімум, переглянувши цю карту, людина зможе обрати найбільш безпечну територію з точки зору екології для прогулянки з дітьми», — зазначив голова комісії Київради з питань екологічної політики.

Крім того, за інформацією Москаля, у поточному році буде проведено моніторинг рівня забруднення ґрунту, ґрунтових вод, приземного шару повітря, споруд, залишків обладнання та рослинності на території ВАТ Радикал, а також розроблена Київська міська стратегія запобігання та адаптації до кліматичних змін.

За його словами, відповідні заходи будуть реалізовані за рахунок коштів міського природоохоронного фонду.

Розділи: Довкілля

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути