chrome firefox opera safari iexplorer

Українські школярі презентували унікальні акумулятори

07 лютого 2013 о 09:32

11-класники Дніпропетровського хіміко-технологічного ліцею Іван Герман (на фото), Роман Дуганець і Станіслав Лавриненко презентували сьогодні в себе на батьківщині, у Дніпропетровську, створені ними унікальні акумулятори, які можна зарядити за 1 хвилину на п’ять діб.

Із цим винаходом школярі вибороли перше місце на Міжнародному Балтійському науково-інженерному конкурсі в галузі хімії, повідомляє Радіо Свобода.

Над ноу-хау учні працювали близько року, розказав кандидат технічних наук Вадим Коваленко, який керував проектом.

«Усі знають, що для запуску двигуна автомобіля використовується свинцевий акумулятор, який важить понад 15 кілограмів. Якщо використовувати наші розробки, то 15-кілограмовий акумулятор можна буде замінити на півкілограмові суперконденсатори. Відповідно, буде менше використовуватися шкідливих речовин, а заряджатися вся система буде 52 секунди. Такі ж пристрої можуть використовуватися також у джерелах безперебійного живлення для комп’ютерів, для потужних освітлювачів, для екологічно чистого міського електротранспорту», – розповів науковець.

Усіх технічних подробиць щодо свого винаходу учні не розкривають, однак заявляють: завдяки їхнім акумуляторам люди завжди зможуть використовувати невелику побутову техніку, не турбуючись, що не вистачить заряду в батареях. Зокрема, від них можна заряджати мобільний телефон.

Зараз школярі вже запатентували свою розробку і чекають пропозицій від виробників.

«Це відкриття має практичну сторону, воно перспективне, у Росії вже близько п’яти підприємств займається розробками у цій галузі. Але ми чекаємо пропозицій від українських державних і приватних підприємств», – сказали на презентації розробники.

Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути