chrome firefox opera safari iexplorer

Українських акробатів і клоунів розхапують найкращі цирки світу

22 Лютого 2013 о 11:02
korrespondent.net

Українських акробатів і клоунів, що ледь встигли закінчити вуз, розхапують найкращі цирки світу. Радянська школа циркового мистецтва донині в ціні, пише журнал Корреспондент у свіжому номері.

Видання наводить приклад Олександра Коблікова, 22-річного циркового артиста з Донецької області, на якого із захопленням дивилася принцеса Монако Стефанія, коли він жонглював 14 кулями.

Нагадаємо, що він і ще п'ятеро українців постали в січні перед європейською публікою на найпрестижнішому в цирковому світі Міжнародному фестивалі в Монте-Карло — і вдало: зайняли три призові місця. Акробатам Миколі Щербаку та Сергію Попову дістався Золотий клоун, Коблікову — Срібний, а клоунському тріо Еківокі — Бронзовий.

Втім, констатує Корреспондент, тріумф українців на головній арені світу важко назвати випадковістю: представники вітчизняної циркової школи неодноразово брали призи міжнародних конкурсів, хоча відразу три циркові Оскари Україна взяла вперше.

Тренер Коблікова і декан факультету циркового мистецтва в київській Академії естрадного та циркового мистецтв Юрій Поздняков не приховує радості — перемогу учня він вважає своєю.

«Я тепер спати з цим Клоуном [статуеткою] буду», — посміхається тренер. Однак з підопічним йому доведеться розлучитися: Кобліков закінчує п'ятий курс, а потім поїде працювати за кордон. Усім українським переможцям в Монте-Карло запропонували контракти в Західній Європі.

Втім, додає видання, для українських циркачів це звичне діло: приблизно половина випускників головного циркового вузу країни залишають батьківщину, зазначає Поздняков. Зарубіжні імпресаріо приглядаються до юних дарувань ще на етапі складання держіспиту.

Журнал додає, що причина ігнорування молоддю роботи на батьківщині для експертів очевидна: програми вітчизняних арен за своїм рівнем застрягли в радянському минулому, а заробітки жонглерів, акробатів і клоунів тут в рази нижчі від європейських.

Разом з тим київська циркова школа в світі як і раніше є знаком якості. «Тепер вважається, що гарне шоу без українців зробити не можна», — резюмує Артем Бадалян, директор німецької продюсерської компанії Art of Artistic, який вже багато років «поставляє» в європейські цирки та шоу таланти з України.

Чому без українських артистів сьогодні рідко обходяться циркові трупи світу, а також чому пропозиції українських цирків далекі від ідеалу, читайте у свіжому №7 журналу Корреспондент від 22 лютого 2013-го.

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України