chrome firefox opera safari iexplorer

Вартість «автоцивілки» вирішили поки не підвищувати

28 лютого 2013 о 11:52

26 лютого нацкомісія, що здійснює регулювання ринку фінансових послуг, одноголосно вирішила відхилити пропозицію Моторного (транспортного) страхового бюро підвищити тарифи на ОСАЦВ, пише «Коммерсант-Украина».

Як повідомляється, раніше було запропоновано підвищити базовий страховий платіж зі 180 грн до 320 грн (+78%), а також коригуючі коефіцієнти, зокрема, К2 — коефіцієнт залежності від місця реєстрації транспортного засобу.

За інформацією Нацкомфінпослуг, для водіїв, транспортні засоби яких зареєстровані у Білій Церкві, Вінниці, Горлівці, Дніпропетровську, Івано-Франківську, Краматорську, Кременчуці, Луганську, Луцьку, Львові, Полтаві, Сумах, Тернополі, Ужгороді, Хмельницькому, коефіцієнт пропонувалося підвищити на 23%. У Донецьку і Львові коефіцієнт міг зрости на 28%, у Макіївці та Херсоні — на 38%, у Севастополі — на 77%, у Борисполі, Боярці, Броварах, Ірпені, Василькові, Вишневому, Вишгороді — на 80%.

Крім того, МТСБУ також мав намір збільшити на 14-18% коригуючі коефіцієнти залежно від сфери використання транспортного засобу (К3) для юридичних і фізичних осіб, які використовують транспортний засіб для надання послуг з перевезення пасажирів і вантажів.

«Подібне збільшення вартості страхування може бути викликано лише істотними змінами економічної ситуації в країні або значним збільшенням збитковості цього виду страхування в цілому по галузі, коли зібраних страхових премій стає недостатньо для здійснення страхових виплат», — зазначив член Нацкомфінпослуг Віктор Берлін.

У Нацкомісії підрахували, що відношення валових страхових виплат до валових страхових платежів за 2010 рік склало 42,7%, за 2011 рік — 39,7%, за три квартали 2012 року — 39,4%.

У свою чергу, МТСБУ аргументував свою ініціативу набранням чинності з 5 лютого змін до закону про ОСАЦВ, в результаті яких можливе зростання виплат з ОСАЦВ на 400 млн грн.

За статистикою МТСБУ, за 2011 рік і три квартали 2012 року було здійснено лише 11 виплат у зв'язку зі стійкою втратою працездатності та 76 виплат, пов'язаних зі смертю потерпілих осіб.

«Враховуючи, що за цей період було укладено більше 1,45 млн договорів, кількість страхових виплат за шкоду, завдану життю і здоров'ю, можна вважати мізерною», — помітили в комісії.

За підрахунками нацбанку, зміна тарифів, запропонована МТСБУ, призвела б до збільшення платежів на 40-280%, або на 0,9-6,5 млрд грн.

«Підвищення вартості ОСАЦВ може бути тільки поступовим і при наявності відповідних обгрунтувань. Аргументація МТСБУ не може бути прийнята», — підкреслив глава Нацкомфінпослуг Андрій Стасевський.

Однак страховики готові знову звертатися до Нацкомфінпослуг з проханням підвищити тарифи: «Це обов'язковий вид страхування, відмовлятися від нього нерозумно».

26 травня

Інші дати
1648 — Корсунська битва
битва між військами Речі посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками під Корсунем в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років. Внаслідок перемог під Жовтими Водами і Корсунем була знищена урядова армія Речі Посполитої на українських землях, створилися умови для утвердження української козацької держави (Гетьманщина).
Україно! Ти для мене диво! І нехай живе за роком рік, Буду, мамо, горда і вродлива, З тебе дивуватися повік... Ради тебе перли в душу сію, Ради тебе мислю і творю. Хай мовчать Америки й Росії, Коли я з тобою говорю. (Василь Симоненко)
Розгорнути
Народився Борис Грабовський
(1901, м. Тобольськ, Росія - 1966) - видатний вітчизняний фізик, син поета Павла Грабовського, творець першої в світі електронної системи передачі на відстань рухомого зображення. Побудував малолітражний гелікоптер, трикрилий планер, сконструював прилад для орієнтації сліпих, апарат для глухонімих.
Розгорнути