chrome firefox opera safari iexplorer

Запорізькі нейрохірурги виконали унікальну операцію

27 лютого 2013 о 11:01

...Студентку одного із запорізьких вишів біда спіткала в той момент, коли вона просто стояла на зупинці громадського транспорту. Аж раптом у групу потенційних пасажирів влетів джип одного з мажорів — водій, між іншим, донині не покараний. А згадана вище вісімнадцятирічна студентка потрапила не в салон тролейбуса, а до карети швидкої допомоги Центру екстремальної медицини.

У нейрохірургічному відділенні Запорізького обласного шпиталю медики констатували низку травм, найважчою з–поміж яких була черепно–мозкова. Ускладнювала операцію та обставина, що «латати» череп нейрохірургам довелося у мінімальній — кількаміліметровій! — відстані від ока. Однак і після успішного, без погіршення зору, оперативного втручання надзвичайно велика ділянка черепа пацієнтки була прикрита лише шкірою! Відсутність кісткової основи мінімізувала захист мозку, посилювала ризики його пошкодження ззовні.

Очолюваний доктором медичних наук Сергієм Тяглим колектив не лише повернув дівчині життя, а й уможливив його повноцінність завдяки імплантації штучної оболонки мозку. За спеціальною технологією спершу змоделювали на комп’ютері череп потерпілої, виготовили його макет, а потім, в одному з НДІ, — і пластину–протез. Не з пластику, як це зазвичай робили досі, а з титану. Фахівці акцентують на перевагах титану з огляду на його не лише міцність, а й легкість — у сенсі як фізичному, так і сприйняття організмом людини.

Майже рік лікування — і дівчина повертається до нормального життя. Тепер залишилося дочекатися відновлення пишної зачіски, аби було чим прикрити ділянку імплантації. А для багатьох інших пацієнтів ноу–хау запорізьких нейрохірургів стане, без сумніву, рятівним, оскільки дозволить надійно замінити легким титаном кісткову основу.

18 липня

Інші дати
Міжнародний день Нельсона Мандели
Цей День - день його народження в далекому 1918-му році. Він прожив 95 років, 67 з яких присвятив справі миру і гуманізму. 
Розгорнути
Народився Юрій Іллєнко
(1936, м.Черкаси – 2010), український кінорежисер («Криниця для спраглих», «Вечір напередодні Івана Купала», «Білий птах з чорною ознакою»), кінооператор («Тіні забутих предків»), сценарист («Мріяти і жити», «Лісова пісня»).  
«Якщо є бажання, є безмежна любов до своєї Батьківщини і власної Нації, є сила волі щось чинити корисного для Матері-вітчизни, то і одна людина, зціпивши зуби, буде перти плуга на ниві національного відродження, відродження національної самосвідомості". (Павло Загребельний)
Розгорнути