chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти визнало журналістику творчою професію

21 березня 2013 о 12:39
wek.com.ua

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України погодилося з доцільністю визнання журналістики як творчої спеціальності. Про це повідомляє «Телекритика» з посиланням на прес-служба НСЖУ.

Спілка журналістів розцінює журналістику на рівні сфери культури й мистецтва і вважає її одним із творчих видів діяльності. Як зазначає НСЖУ, це підтверджується низкою законів України.

Питання про внесення журналістики до переліку творчих професій було порушено на зустрічі Національної спілки журналістів України (НСЖУ) з прем'єр-міністром Миколою Азаровим. Після зустрічі прем'єр дав відповідне доручення профільному міністерству щодо розгляду ініціативи.

Наразі Спілка журналістів отримала відповідь Міносвіти, в якій ідеться про підтримку ініціативи НСЖУ.

Міністерство пропонує з метою визнання журналістики як творчої спеціальності внести відповідні зміни до наступних постанов Кабміну: «Про затвердження нормативів чисельності студентів (курсантів), аспірантів (ад'юнктів), докторантів, здобувачів наукового ступеня кандидата наук, слухачів, інтернів, клінічних ординаторів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника у вищих навчальних закладах III і IV рівня акредитації та вищих навчальних закладах післядипломної освіти державної форми власності» (від 17 серпня 2002 р. № 1134) та «Про затвердження Порядку присвоєння вченого звання професора і доцента» (від 27 грудня 2008 року № 1149).

НСЖУ зазначає, що цими змінами буде передбачено нормативи чисельності студентів на одну штатну посаду науково-педагогічного працівника для освітнього напряму «Журналістика» на рівні 5 студентів до одного працівника, можливість присвоєння вчених звань доцента та професора «Заслуженому журналісту України», а також за значні особисті творчі досягнення у сфері журналістики.

За словами голови Національної спілки журналістів України Олега Наливайка, визнання журналістики як творчої спеціальності допоможе суттєво підвищити рівень навчання студентів-журналістів у навчальних закладах. Адже нині склалася ситуація, що серед викладачів практично відсутні журналісти-практики.

«Це дуже важливо, бо зараз маємо певні кадрові проблеми в журналістському цеху. А таке визнання дозволить відкривати майстер-класи, залучати професіоналів-практиків до викладання на факультетах журналістики», — зазначив Олег Наливайко.

Розділи: Новини освіти

20 січня

Інші дати
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути