chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Львові відзначають 64-річчя з дня народження Івасюка

04 березня 2013 о 14:33

Сьогодні о 18.00 та у 20.00 у Львівській опері відбудеться прем'єра мистецько-музичної події, яку присвячено 64-ій річниці з дня народження Володимира Івасюка – «ПРОЕКТ ІВАСЮК». Пісні відомого композитора звучатимуть у новій інтерпретації за участі хору, оркестру та артистів.

«4 березня видатному композитору і поету Володимиру Івасюку виповнилось б 64 роки... Українського генія ніколи не забували, він не покидав сердець українців. Подію «ПРОЕКТ ІВАСЮК» ми присвятили цій великій людині, основоположнику української естрадної музики. Пісні Івасюка прозвучать у нових аранжуваннях, над якими попрацювали композитор Роман Мельник та музичний продюсер проекту, художній керівник капели «Трембіта» Микола Кулик. Розпочнеться це музичне дійство спеціальною музичною присвятою Володимиру Івасюку. Глядачі концертів стануть свідками незвичного синтезу академічного та естрадного виконання у супроводі оркестру, а також вони першими побачать рідкісні записи та унікальні, не оприлюднені ніде раніше кадри, з архіву родини композитора», – повідомив Андрій Сидор, організатор прем’єри «ПРОЕК ІВАСЮК».

За словами організаторів, у травні «ПРОЕКТ ІВАСЮК» поїде у столицю, а далі – в тур Україною.

Нагадаємо, концерти «ПРОЕКТ ІВАСЮК» відбудуться 4 і 5 березня о 18.00 та о 20.00 у Львівській опері. Павло Табаков, Наталка Карпа, Оксана Муха, Софія Федина та «Піккардійська» терція виконають 17 пісень, з них «Два перстені», «Лиш раз цвіте любов», «Дві скрипки», «Капелюх», «Запроси мене у сни свої», «Відлуння твоїх кроків» та легендарні «Червона рута» й «Водограй».

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути