chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові знову ініціюють встановлення пам’ятника Сталіну

15 березня 2013 о 10:44

Лідер громадської організації «Оплот», 37–річний бізнесмен Євген Жилін, який має імідж непримиренного критика руху УПА, планує оголосити збір коштів на пам’ятник Йосипу Сталіну. Ентузіаст мріє встановити погруддя комунiстичному диктатору 23 серпня цього року — у 70–ту річницю звільнення Харкова від фашистських загарбників.

Жилін каже, що ідея «повернути добре ім’я» Сталiну виникла після спілкування з ветеранами Великої Вітчизняної війни, які в атаку на німців йшли, вигукуючи: «За Родiну! За Сталiна!». На його думку, цього абсолютно достатньо, аби заплямована репутація колишнього очiльника СРСР була повністю реабілітована. «Саме учасники бойових дій, ті, хто безпосередньо гнив в окопах, практично всі, з ким ми спілкуємося, мають у себе фотографію Сталіна, — пояснює автор ідеї. — Їх залишилося небагато, але всі вони з повагою ставляться до Сталіна, і я не можу не поважати їхню думку».

На логічне запитання про репресії бізнесмен відповідає досить розважливо. Мовляв, така форма покарання — «це не завжди погано, кожна влада обирає свою форму боротьби з опозицією, і тут засоби можуть бути різними». Кількість загиблих від режиму людей його теж особливо не бентежить. По–перше, переконаний Жилін, озвучена статистика може бути перебільшеною. По–друге, у порівнянні із загальною чисельністю населення СРСР, кількість загублених життів лідеру «Оплоту» не здається астрономічною.

Наскільки популярною в Харкові стане ідея Євгена Жиліна, наразі не відомо. А ось пенсіонер Іван Шеховцов, який кілька років тому пожертвував 50 тисяч гривень особистих збережень на спорудження пам’ятника тирану в Запоріжжі, готовий фінансово підтримати ідею вже зараз. Для цього він ладен продати власну квартиру. У свою чергу, чиновники мерії плани «Оплоту» сприймають досить скептично. Кажуть, три роки тому з аналогічним проханням до них уже зверталися шанувальники Сталіна, але дозволу на спорудження пам’ятника тодi не отримали.

18 листопада

Інші дати
Народився Кость Левицький
(1859, м.Тисмениця, Івано-Франківська область - 1941) - український державний діяч, адвокат, публіцист. Один з найвизначніших політичних діячів Галичини кінця 19 століття – першої половини 20 ст., керівник уряду ЗУНР (1918). Автор історичних праць «Історія політичної думки галицьких українців 1848-1914», «Історія визвольних змагань галицьких українців в часи світової війни 1914—1918 рр.», «Великий зрив».
“Ми свідомі цього обов’язку, який прийняли серед граду куль і незвичайно важливих обставин. Вступаючи в уряд, уважаємо за відповідне зазначити, що стоїмо на демократичнім принципі. Ми вийшли з народу і для народу буде присвячена наша праця” (Кость Левицький)
Розгорнути
Народився Павло Сохань
(18 листопада 1926, Новоіванівка, Сумщина – 14 червня 2013, Київ) — український історик-славіст, джерелознавець, археограф, член-кореспондент Національної академії наук України (1985), заслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії УРСР у галузі науки і техніки (1980). Автор понад 400 праць у галузі всесвітньої історії, археографії та джерелознавства. Головний редактор «Українського археографічного щорічника» та «Наукових записок Інституту української археографії та джерелознавства ім. М. С. Грушевського НАН України», член редколегій низки вітчизняних наукових періодичних видань та наукової ради «Українського історичного журналу».
Розгорнути