chrome firefox opera safari iexplorer

У Харкові знову ініціюють встановлення пам’ятника Сталіну

15 березня 2013 о 10:44

Лідер громадської організації «Оплот», 37–річний бізнесмен Євген Жилін, який має імідж непримиренного критика руху УПА, планує оголосити збір коштів на пам’ятник Йосипу Сталіну. Ентузіаст мріє встановити погруддя комунiстичному диктатору 23 серпня цього року — у 70–ту річницю звільнення Харкова від фашистських загарбників.

Жилін каже, що ідея «повернути добре ім’я» Сталiну виникла після спілкування з ветеранами Великої Вітчизняної війни, які в атаку на німців йшли, вигукуючи: «За Родiну! За Сталiна!». На його думку, цього абсолютно достатньо, аби заплямована репутація колишнього очiльника СРСР була повністю реабілітована. «Саме учасники бойових дій, ті, хто безпосередньо гнив в окопах, практично всі, з ким ми спілкуємося, мають у себе фотографію Сталіна, — пояснює автор ідеї. — Їх залишилося небагато, але всі вони з повагою ставляться до Сталіна, і я не можу не поважати їхню думку».

На логічне запитання про репресії бізнесмен відповідає досить розважливо. Мовляв, така форма покарання — «це не завжди погано, кожна влада обирає свою форму боротьби з опозицією, і тут засоби можуть бути різними». Кількість загиблих від режиму людей його теж особливо не бентежить. По–перше, переконаний Жилін, озвучена статистика може бути перебільшеною. По–друге, у порівнянні із загальною чисельністю населення СРСР, кількість загублених життів лідеру «Оплоту» не здається астрономічною.

Наскільки популярною в Харкові стане ідея Євгена Жиліна, наразі не відомо. А ось пенсіонер Іван Шеховцов, який кілька років тому пожертвував 50 тисяч гривень особистих збережень на спорудження пам’ятника тирану в Запоріжжі, готовий фінансово підтримати ідею вже зараз. Для цього він ладен продати власну квартиру. У свою чергу, чиновники мерії плани «Оплоту» сприймають досить скептично. Кажуть, три роки тому з аналогічним проханням до них уже зверталися шанувальники Сталіна, але дозволу на спорудження пам’ятника тодi не отримали.

20 січня

Інші дати
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути