chrome firefox opera safari iexplorer

Природа Труханового острова не витримає рок-фестивалю в червні

05 квітня 2013 о 12:13

Природоохоронці Києва висловлюють протест проти проведення 8-9 червня 2013 р. на Трухановому острові у Києві першого українсько-шведського рок- та екстрим-фестивалю «Rock`n Sich». Адже це гучне дійство нанесе значної шкоди природній оазі посеред Києва – Трухановому острову, переконані екологи.

Велику тривогу у них викликає час проведення фестивалю – червень – сезон гніздування багатьох видів птахів. Гучна музика та присутність надмірної кількості відвідувачів призведуть до загибелі багатьох птахів. Також під час концертів на численних сценах, байкерських перегонів тощо натовпи відвідувачів буквально витопчуть трав’яний покрив в місцях проведення заходу.

Під час проведення фестивалю у 90 % видів птахів, що мешкають на території Києва, триватиме період гніздування. Нагадуємо, що в 2006 р., під час проведення фестивалю «Рок-Січ» на Трухановому острові, багато пташиних виводків через галас і гуркіт музичної апаратури були покинуті батьками і загинули.

За загальноприйнятими нормами, на другу половину травня-червень оголошується місячник тиші, приурочений до гніздівлі птахів. Так робиться у більшості цивілізованих країн і формально декларується в Україні, наголошують природоохоронці.

Труханів острів є дуже цінною територію з огляду на його біорізноманіття. Наприклад, там досі збереглися популяції надзвичайно рідкісної в Європі папороті гронянки багатороздільної, занесеної до Європейського Червоного списку.

Ще з 2003 року науковцями пропонується створити на території острова два об’єкти природно-заповідного фонду – один в районі озера Баб’є і другий – на всій площі півострова Східний (Лісовий) на Трухановому. Обом об’єктам пропонується надати статус заказників місцевого значення. Ці пропозиції науковців Київська адміністрація й досі ігнорує, натомість влаштовує там наметові містечка та велелюдні рок-фестивалі.

Тож природоохоронці звертаються до голови КМДА Олександра Попова та ініціатора фестивалю, музиканта Олега Скрипки із закликом перенести фестиваль на більш прийнятну дату, наприклад, на осінь 2013 р. Також вони закликають змінити місце проведення фестивалю на прийнятніше з точки зору охорони довкілля.

«В Києві є майданчики для фестивалів на зразок стадіону «Чайка», де не мешкають червонокнижні види та не гніздяться перелітні птахи, — коментує Олег Андрос, експерт Національного екологічного центру України. — Прикро, що організатори фестивалю не беруть приклад із музикантів світового рівня, які з повагою ставляться до довкілля і тварин — згадати хоча б Пола Макартні, Мобі та інших. Радимо Олегу Скрипці перейняти їхній досвід».

Природоохоронці сподіваються, що КМДА виявить повагу до природи та перенесе час і місце фестивалю.

«Рідна країна»

За матеріалами Національного екологічного центру України 

Розділи: Довкілля

19 квітня

Інші дати
Мар’ян Крушельницький
1897 – український актор, режисер. Один із фундаторів українського театру.
Розгорнути
Народився Марко Бараболя (Рознійчук Іван Федорович)
(1910, с.Ділове Закарпатська область - 1945) - український письменник-сатирик, «королем закарпатського гумору» називали його сучасники.
«Не сумуйте, полонини ! Засихайте, сльози! Зацвітайте, черемшини! Смійтесь, верболози» (Марко Бараболя)
Розгорнути