chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві починаються Дні австрійського кіно

11 квітня 2013 о 13:00
umoloda.kiev.ua

Сучасне австрійське кіно, на відміну від багатьох інших кіноіндустрій Європи, має неабияку платформу досвіду, адже Австрія на початку ХХ ст. однією з перших розгледіла у сінематографі не просто чергову швидкоплинну забавку для робочого класу, як то фокуси, водевілі чи цирк. Далекоглядні австрійці вже у 1910 році заснували одну з перших у світі кіностудій і назвали її «Вінер Кунстфільм» (Wiener Kunstfilm).

Наразі сучасне кіно Австрії радо приймають на багатьох кінофорумах. Не стали винятком і фільми цьогорічної панорами австрійського кіно, що розпочинається сьогодні у столиці і продовжиться у Львові, Одесі, Харкові та Донецьку. Фестиваль відкриється показом мелодрами у стилі сучасного вестерну «Іспанія» від перспективного новачка в ігровому кіно, документаліста Ані Соломонович. Головний герой — молодий молдавський біженець, що намагається дістатись Іспанії. Подорожуючи пішки через пів–Європи, він вірить, що Іспанія — райське місце, адже, на його переконання, там досі вірять у Бога. Фільм було продемонстровано на фестивальних майданчиках у Берліні, Бельгії та Швеції. В Україні стрічка мала прем’єру на кінофестивалі «Молодість» минулого року.

«Солдат Жаннетт» — повнометражний дебют незалежного режисера Даніеля Хьосла. Це гротескна мелодрама про дружбу двох жінок, що походять iз різних світів. Фанні — заможна та самодостатня, Анна — провінційна і без особливого достатку, окрім корови та курей. Стрічка отримала головну нагороду на останньому міжнародному кінофестивалі у Роттердамі — Tiger Award, та схвальні відгуки на кінофестивалі Санденс та Гетеборзькому МКФ.

Ще одна жіноча історія знята за мотивами бестселера Марлен Наусхофер, фільм у жанрі робінзонади «Стіна» розкаже про молоду жінку, яка одного дня виявляє, що живе за невидимою непроникною стіною, по той бік якої немає жодної ознаки життя. Наче під великим ковпаком, жінка гуляє лісом та живе у заміському будинку, записуючи своє життя у щоденник, який, можливо, навіть ніхто ніколи не прочитає. На «Берлінале» стрічку відмітило нагородою екуменічне журі.

Сімейна мелодрама від Умут Дага «Друга дружина» — це історія традиційної турецької сім’ї у Відні. Молода Айса покидає рідне селище, аби приїхати до чужої країни і стати другою дружиною для старіючого Мустафи. У новій домівці дівчину приймають по–різному: діти від неї відвертаються, а ось перша дружина Мустафи, хвора на рак, з радістю приймає свою наступницю і навіть стає її доброю наставницею. Серед численних нагород фільму на кінофестивалях у Х’ємптоні, Салерно та Відні «Друга дружина» отримала нагороду «Молодості» за кращу жіночу роль.

Також у рамках фестивалю буде показано добірку короткометражної анімації «Ars Electronica представляє» від найголовнішого в Європі австрійського фестивалю медіа–арту. Глядачі побачать 13 стрічок–переможців Ars Electronica–2012, включно з відзначеною «Оскаром» анімацією Вільяма Джойса «Фантастичні літаючі книги Містера Морріса Лессмора». Спеціальним гостем днів австрійського кіно стане куратор, кіножурналіст і директор фестивалю австрійських фільмів Diagonale Барбара Піхлер.

21 вересня

Інші дати
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі