chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві відкривається виставка чорно-білих фотографій відомих зірок

17 квітня 2013 о 12:46

18 квітня в рамках Французької весни в Музеї сучасного мистецтва відкривається безкоштовна виставка Зірки між небом і землею.

Виставка об'єднує чорно-білі фотографії з архівів авіакомпанії Air France, на яких зображені її видатні пасажири: Бріджит Бардо, Френк Сінатра, Марлен Дітріх, Альфред Хічкок, Федеріко Фелліні, Ів Сен-Лоран, Шон Коннері, Шарль Азнавур, Серж Генсбур і Джейн Біркін, повідомили Корреспондент.net організатори виставки.

У роки відкриття Air France в компанії народжується ідея використовувати світову популярність своїх знаменитих пасажирів, щоб привернути увагу широкого кола громадськості, для якої авіаперельоти поки ще не були звичайним явищем.

Зйомки почалися в 1955 році, коли авіакомпанія Air France звернулася в агентство Теле Фото (Télé Photos) з проханням надати в її розпорядження фотографа-портретиста, щоб зробити знімки знаменитостей, артистів, діячів науки, мистецтва і політики, які користуються аеропортом Орлі.

Протягом десяти років в цій ролі виступає Ролан Брієн (Roland Briens): він зустрічав зірок біля трапа літака зі своїм фотоапаратом Роллефлекс з подвійним спалахом. Завдяки його люб'язності, делікатності і вмінню ладити з людьми, зірки охоче погоджувалися позувати.

Так само успішно, до 1971 року, працювали й інші фотомайстри: Асія (Hassia), Філіп Формезон (Philippe Formaison), Клод Агостіні (Claude Agostini), Філіп Бріа (Philippe Briat), Жан Генe (Jean Gueneux).

Фотографам дозволялося те, що навіть важко собі уявити в наш час: вони могли піднятися на диспетчерську вежу і спостерігати за рухом літаків доріжками, могли попросити зупинити літак в кінці злітно-посадкової смуги для того, щоб піднятися на борт і спокійно фотографувати Марію Каллас ще до того, як її зустріне біля трапа літака натовп фотографів.

Єдина умова компанії, яку повинні виконувати фотографи, — це обов'язкова присутність у кадрі борту лайнера Air France.

Виставка триватиме до 30 квітня. Повну програму Французької весни в Києві дивіться тут.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути