chrome firefox opera safari iexplorer

Україна стала «полігоном для утилізації» цукрозамінників

22 Квітня 2013 о 14:38

В Україні стрімко закриваються цукрові заводи. Вітчизняний цукор витісняє з ринку продукція хімічної промисловості – небезпечні синтетичні підсолоджувачі, йдеться у сюжеті «ТСН-Тиждень».

«Багато промисловості працюють на хімічних цукрозамінниках. Скільки ми його їмо з тістечками, хлібом, молочними продуктами — тільки один Бог знає», — каже директор Згурівського цукрового заводу Василь Харченко. Цукровий завод у селищі Згурівка цього року не працюватиме. Склади заводу завалені торішнім цукром, бо місцеві підприємства його більше не купують, задовольняючись цукрозамінниками.

За статистикою, українець в рік з'їдає 36 кілограмів цукру. І майже 9 кілограмів цукрозамінника. Та визначити, скільки і чого саме з'їли конкретно ви чи ваші діти, вкрай складно. Бо хімсполук, що замінили поля з цукровими буряками, безліч, кажуть спеціалісти. У той час, як в Європі забороняють використання небезпечних підсолоджувачів, Україна стає «полігоном для утилізації» цукрозамінників, стверджують експерти.

Як дізналися журналісти «ТСН-Тиждень», торік в Україну ввезли майже 12 тис. тонн цукрозамінників. «Сьогодні Європа повністю заборонила вживання синтетичних цукрозамінників. Канада, Америка, Японія. Сьогодні Україна стала так би мовити полігоном утилізації продуктів», — стверджує голова Національної асоціації цукровиків України («Укрцукор») Микола Ярчук.

Особливо небезпечними цукрозамінники є для дітей. «Цукрозамінник для дитини – неприпустимо. Це ми зразу виховуємо і вирощуємо дебіла», — зазначає Ярчук. У Європі використання цукрозамінників регулюють до дрібниць нормативними документами. В них розписано, скільки, чого і куди можна додавати. В Україні такий документ теж є — законпроект про харчові добавки — на дві сторінки. Проте, скільки саме цукрозамінників міститься у продуктах харчування пересічного українця, з'ясувати складно.

Охочим потрібно буде постійно носити з собою три довідники. За одними перекладати, яка ж добавка ховається за позначкою Е. За іншими — вираховувати, скільки на кілограм ваги її можна з'їсти. Але це лише коли виробник сумлінно вкаже, що в продукті є замінник цукру, який він і скільки його там. Під замком цьогоріч майже половина цукрових заводів в Україні. Якщо так піде й далі, то справжній український цукор незабаром можна буде побачити хіба що по телевізору, підсумовують журналісти.

Джерело: ТСН
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України