chrome firefox opera safari iexplorer

Український флот долучається до боротьби з піратами на морі

21 квітня 2013 о 11:47
radiosvoboda.mobi

Севастополь – У новоствореному Навчально-тренувальному центрі морських операцій Військово-морських сил України, що отримав назву «Антипіратського», розпочалася підготовка підрозділів спеціального призначення, які восени нинішнього року приєднаються до міжнародної операції з протидії морському піратству. Як повідомили у прес-центрі Українського флоту, першими 4-місячне навчання в Антипіратському центрі проходять офіцери командного складу фрегату «Гетьман Сагайдачний», екіпаж вертольоту Ка-27 і підрозділи штурмових доглядових команд.
Створений наприкінці минулого року й офіційно відкритий 2 квітня нинішнього Навчально-тренувальний центр морських операцій ВМС України (Антипіратський центр) працює на базі Військово-морської академії імені Павла Нахімова у Севастополі. Як повідомив начальник Антипіратського центру капітан 2-го рангу Володимир Жук, зараз тут вже розроблено і застосовується 10 навчальних теоретичних і практичних курсів, зокрема, з організації та порядку дій доглядової команди, групи безпеки, штурмової групи та інших. Усе навчання ведеться англійською мовою.
Курси адаптовані до міжнародних стандартів у питаннях відпрацювання єдиних процедур у боротьбі з піратством і незаконними перевезеннями на морі. До підготовки залучаються провідні українські військові фахівці, які мають значний досвід участі в міжнародних антитерористичних операціях на морі, пройшли навчання за кордоном й отримали відповідні сертифікати.
Володимир Жук сам майже 10 років поспіль брав участь в антипіратській операції в Середземномор’ї. Він каже, що у перспективі до викладання залучатимуться й іноземні фахівці. Водночас, курсантів (а це офіцери і військовослужбовці-контрактники) теж відправлятимуть на короткотривалі курси за кордон. Тільки днями до Греції відбули двоє підлеглих капітана 2 рангу Жука. За його словами, за два роки Антипіратський центр має пройти міжнародну сертифікацію і належну акредитацію, а потім розпочати підготовку фахівців з інших країн.

У штабі українського флоту також стверджують, що ця унікальна військова частина була створена з урахуванням перспектив нарощування співпраці України з Євросоюзом і НАТО в питаннях побудови глобальної системи безпеки на морі. Головне призначення Центру – підготовка визначених національних підрозділів для спільних дій із підрозділами НАТО та Європейського союзу у складі коаліційних сил з проведення операцій з морського перехоплення, у тому числі – з протидії піратству.

Український флот долучається до боротьби з піратами на морі
Загалом український флот має значний досвід участі у міжнародних антитерористичних операціях. Багато років українські кораблі брали регулярну участь в операції «Активні зусилля», що проходить у Середземному морі під командуванням Північноатлантичного альянсу. 2007 року ВМС України приєдналися до міжнародної антитерористичної операції «Чорноморська гармонія», яку ініціювала в Чорному морі Туреччина. Зараз до певних її етапів залучається морський тральник ВМС України «Чернігів».
Після завершення курсу навчання в Антипіратському центрі нинішнього літа під час традиційних українсько-американських маневрів «Сі бриз» екіпажі фрегату «Гетьман Сагайдачний», палубного вертольоту Ка-27 і підрозділ спецпризначення пройдуть бойове злагодження та оцінку НАТО другого рівня.
Як повідомив командувач ВМС України віце-адмірал Юрій Іл’їн, восени нинішнього року перші випускники Антипіратського центру братимуть участь у міжнародній операції з протидії піратству «Океанський щит», що пройде в районі Африканського Рогу під егідою НАТО. Після цього українські військові моряки мають приєднатися до військово-морської операції Європейського союзу з боротьби проти актів піратства «Аталанта», що проводиться біля узбережжя Сомалі в Аденські затоці. Україна долучилася до неї наприкінці 2010 року.
За словами віце-адмірала Юрія Ільїна, розширення антипіратської та антитерористичної співпраці українських моряків зі своїми колегами з Північноатлантичного альянсу, а також створення спеціального Навчально-тренувального центру морських операцій – це адекватна відповідь України та її Військово-морських сил на сучасні виклики і загрози безпеці. Він нагадав, що лише за останні роки в піратському полоні побували понад 50 українських громадян.

Розділи: Суспільство

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі