chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні у 6 разів побільшало випадків агресії проти журналістів

03 квітня 2013 о 12:46

За останні чотири роки в Україні кількість випадків застосування фізичної агресії щодо журналістів – побиття, залякування, незаконні затримання, обшуки, грабежі та знищення майна і професійного обладнання – зросла у шість разів. Торік зафіксовано 180 таких випадків.

Про це йдеться в маніфесті «За дотримання в Україні прав людини та законності щодо прав журналістів, засобів масової інформації, забезпечення права на вільний доступ до інформації та свободу слова», направленому керівництву України.

У маніфесті зазначено, що торік кількість порушень прав журналістів, зафіксованих моніторинговою групою НМПУ, досягла 498 випадків.

«Навіть на заходах міжнародного рівня (відкриття 64-го Всесвітнього газетного конгресу та 19-го Всесвітнього форуму редакторів) у присутності президента України мало місце застосування грубої фізичної сили до журналістів»,- зазначають автори маніфесту.

Вони наголошують на «перманентній бездіяльності та нехтуванні своїми професійними обов’язками з боку правоохоронних органів» при розслідуваннях правопорушень і злочинів, вчинених проти журналістів чи ЗМІ, та на чіткій тенденції не пов’язування таких злочинів із професійною журналістською діяльністю та відмовою порушувати кримінальні справи за статтею 171 Кримінального кодексу.

«Правоохоронці, у переважній більшості випадків, лише імітують розслідування порушень прав журналістів»,- зазначається в маніфесті.

Автори документу вимагають від президента України, Кабінету міністрів України, Верховної Ради України гарантувати в Україні дотримання та практичну реалізацію чинного законодавства щодо професійної журналістської діяльності та роботи ЗМІ. Вони також вважають, що керівництво України має власним прикладом демонструвати дотримання принципу верховенства права та законності у взаємостосунках із журналістами та ЗМІ.

Від правоохоронних органів автори маніфесту вимагають, зокрема, брати під особливий контроль всі виявлені випадки протиправних діянь та злочинів, вчинених проти журналістів та ЗМІ.

Як йдеться в повідомленні, 2 квітня Незалежна медіа-профспілка відправила текст маніфесту з 383-ма підписами громадян України, Росії, Білорусі та інших країн, зібраними 22 – 28 березня під час проведення у Києві Х Міжнародного фестивалю документального кіно з прав людини Docudays UA, президентові України Віктору Януковичу, прем’єр-міністру Миколі Азарову, голові Верховної Ради Володимиру Рибаку, міністру внутрішніх справ України Віталію Захарченку, генеральному прокурору Віктору Пшонці, голові Служби безпеки України Олександру Якименку.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Суспільство

20 квітня

Інші дати
Павло Луспекаєв
1927 –  кіноактор. Знімався в фільмах: роль Верещагіна («Біле сонце пустелі»), «Республіка ШКІД», «Піднята цілина», «Вся королівська рать».
Розгорнути
Ґео (Юрій) Шкурупій 
1903 – український прозаїк, поет, представник напрямку панфутуризм; редактор, кіносценарист.
Розгорнути
 Володимир Шульгін 
1894 – студентський діяч, син Якова Шульгіна, організатор і керівник Української Студентської Громади в Києві. Загинув у бою під Крутами.
Розгорнути