chrome firefox opera safari iexplorer

В Україну йде новий циклон, який принесе сніг, дощі та морози

03 квітня 2013 о 14:54

В уряді повідомили, що в Україну йде новий циклон, який принесе сніг і похолодання на заході країни. Влада запевняє, що Україна готова до весняного паводку і задіє всі необхідні засоби для цього.

Про це сьогодні, 3 квітня, повідомив віце-прем'єр Олександр Вілкул.

Він звернув увагу, що в Україну йде новий циклон.

«Це добре, розводиться за часом танення в регіонах України та прикордонних територіях. Це дуже важливо, оскільки, зокрема, 60% водних ресурсів Дніпра формуються за межами країни. А завдяки циклону початок більш інтенсивного сніготанення на території Білорусі і Росії затримується, а значить, затримується до середини квітня формування водопілля на Дніпрі», — пояснив він.

За його словами, протягом 3-5 квітня поточного року у західних, центральних та північних областях будуть опади у вигляді мокрого снігу та дощу. Цей циклон зумовить сильне підвищення температури: у південних і східних областях — до +20 градусів.

«Однак з 6 по 9 квітня в західних і північних регіонах буде чергове зниження температури — до 3-8 градусів нижче нуля з випаданням мокрого снігу. За ці дні обсяг опадів буде помірним — від 5 до 10 мм», — повідомив віце-прем'єр.

За його словами, наразі створена карта ризиків підтоплень. Задіяно більш ніж 40 тисяч осіб, в тому числі рятувальників і армію, працюють понад 5 тис одиниць комунальної та дорожньої техніки, важка військова техніка. Готові 830 одиниць техніки для подолання водних перешкод та 22 літаки і вертольоти.

Функціонує понад 2 тис пунктів обігріву, в яких за минулу добу, за словами віце-прем'єра, отримали допомогу понад 100 осіб. Всього з 15 грудня 2012 року – більш ніж 90 тис людей.

За словами Вілкула, піротехнічні бригади почали роботи з підривання криги, укомплектовано 90 бригад.

Всіма дорогами державного та місцевого значення забезпечено проїзд. У більш ніж 2000 населених пунктах було відновлено електропостачання.

Крім того, були підготовлені необхідні потужності для прийому талої води. Зокрема, в Дніпропетровському каскаді обсяг вільних ємностей — близько 7 млрд м куб. Цілодобово працюють 450 насосних станцій та свердловин вертикального дренажу, які вже перекачали понад 700 млн м куб води.

«У разі потреби почнуть працювати ще 500 станцій, для оперативного перекидання в райони надзвичайних ситуацій готові 110 пересувних насосних станцій», — сказав Вілкул.

Вілкул також зазначив, що наразі введена 3-я ступінь протипаводку і захисту в Закарпатській області. За його словами, це штатна ситуація, без негативних наслідків.

«Це означає, що вода міститься в міждамбовому просторі, і немає загрози суттєвих підтоплень. Всі служби перебувають в посиленому режимі, оскільки очікуються додаткові опади», — пояснив він.

Що стосується рівнинної частини України, Вілкул наголосив, що спостерігаються невеликі коливання рівня води, наприклад, у Дніпрі 3 см, що говорить про те, що повінь ще не почалося.

«Сформувалася невелика паводкова хвиля на Дністрі, разом з тим Дністровське водосховище готове прийняти цю воду, розроблено оптимальний режим без негативних наслідків», — сказав він.

Розділи: Довкілля

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі