chrome firefox opera safari iexplorer

Київська влада вимагає вилучити 9 робіт українських карикатуристів із виставки до Дня Європи

16 травня 2013 о 11:34

Київська влада вимагає вилучити дев’ять робіт українських художників-карикатуристів із виставки, яка відкриється у столиці до Дня Європи.

Про це у коментарі ІА ZIK повідомив відомий художник-карикатурист Ігор Бежук, три роботи якого підпали під цензуру.

Художник розповів, що одного разу з’явилася ідея створення невеликих коміксів на кшталт тих, які свого часу він малював для газети ZIK під назвою «Україна НЕ Європа». Головною метою даних коміксів було висвітлення болючих тем українського суспільства та віддалення від його «європейськості».

«Йдеться про такі теми, як захист навколишнього середовища, прав людини, якість медицини та освіти і багато інших речей, які ми втрачаємо. Намалювавши перший комікс і виклавши його в мережі Facebook, отримав багато позитивних відгуків і зрозумів, що дана тема «болить» не тільки мене, тож вирішив продовжувати. Згодом з’явилася пропозиція від Інституту світової політики, яким сподобався даний задум, створити цілу серію таких робіт і презентувати його до Дня Європи в Києві», – зазначив Бежук.

До цього проекту було залучено ще троє художників-карикатуристів, і завданням кожного з них було висвітлити у десяти роботах якийсь із аспектів життя українців і порівняти його з європейським. Назва запланованої виставки – «Краща сторона Європи».

Проте вчора організатори повідомили, що 9 робіт просять вилучити з виставки. Крім того, київська влада хоче перенести виставку з Хрещатика на Михайлівську площу.

За словами Бежука, теми його робіт, які вимагають забрати з експозиції, – це «Влада і бізнес», «Політика і бізнес» та «Місця позбавлення волі».

«Не знаю, з якої причини дані роботи виявилися «неугодні» чиновниці КМДА, адже там нічого особливого не було зображено – звичайні жахливі умови утримання в’язнів, придушення бізнесу, європейських політиків на велосипедах поряд з суперкарами наших «слуг народу» біля Верховної Ради», – зазначив художник.

На його переконання, даний випадок ще раз показує, що попри всі гасла про європейський вектор нинішньої влади провадиться рух на Схід – з цензурою та іншими «принадами совка».

Щодо цензури, то, за словами Бежука, у його роботі бувало різне, але на такому рівні з подібним він стикається вперше.

«Організатори повідомили, що не будуть вилучати жодної роботи з виставки та будуть наполягати на проведенні виставки саме на Хрещатику, як і планувалося спочатку, а не десь на бічних вулицях, як пропонують очільники КМДА, щоб відвести увагу людей від даного заходу», – додав він.

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути