chrome firefox opera safari iexplorer

Шевченка пом’януть у Софії Київській

22 травня 2013 о 13:44

Річницю перепоховання Тараса Шевченка у середу вшанують хоровим співом у Софії Київській. Про це Радіо Свобода розповіла голова наглядової ради організатора заходу – благодійного фонду «Велика родина» Віра Ульянченко. Вона також пояснила, для чого фонд разом з Інститутом президента Віктора Ющенка наразі намагається заручитися підтримкою чинного глави держави.

– Фонд організовує хорову прем’єру. На заході, який відбудеться у Софії Київській, ми зробимо місце, де можна буде поставити свічки і пом’янути Тараса Григоровича. А у самій церкві хоровий колектив «Київ» виконає твір Сильвестрова «Псалми Шевченкові».

– Хто зможе відвідати цей захід?

– Ми запросили багато відомих людей: і художників, і композиторів, і ректорів, і нашу політичну еліту. Ми запросили абсолютно всіх керівників парламентських фракцій, членів комітету культури і духовності. На жаль, церква не зможе прийняти велику кількість людей, які б хотіли втрапити на цей захід. У зв’язку з цим Національне радіо транслюватиме цей концерт у прямому ефірі, а Перший національний покаже його о першій годині ночі 23 травня.

– Які ще заходи Ваш фонд готує у рамках святкування Шевченківського ювілею?

– Ми уже два роки працюємо над проектом «Шевченко-200». Ми провели у минулому році велике літературно-мистецьке свято «У сім’ї вольній-новій» у Харкові, на День Незалежності у Вінниці відбулася велика художня виставка «Наш Тарас», концерт колективу народних інструментів, які виконували твори Шевченка. Ми провели велику художню виставку спільно з Національною спілкою художників у Будинку художника. В цьому році у Національній опері ми відкрили сезон прем’єрою твору Євгена Станковича «Страсті за Тарасом». 25 травня, у перший день відзначення Дня Києва, ми спільно з Київською міською адміністрацією проводимо дитячий арт-пленер «Шевченко: молодий погляд» біля пам’ятника Шевченку напроти червоного корпусу Національного університету. У ньому братимуть участь близько 350 дітей віком від 10 до 17 років, які навчаються у художніх школах, різних естетичних студіях. Наші знамениті художники проведуть для них майстер-клас.

– А які заходи будуть організовані вами безпосередньо у 2014 році?

– Наступного року фонд разом із Інститутом президента Віктора Ющенка ініціює велику виставку у «Мистецькому арсеналі». Ми звернулися до президента України Віктора Януковича з проханням підтримати цю ідею провести велику виставку шевченкових робіт, які є у наших музеях, і багато серед них оригіналів, які ще ніколи не були виставлені, а також рукописів, які знаходяться в Інституті літератури. Щодо другої частини виставки, то ми хочемо, щоби це була Шевченкіана, яка теж знаходиться у музеях чи у приватних колекціях. Ми хочемо запросити до участі Росію, Казахстан, можливо, навіть Вільнюський університет, де є роботи і деякі матеріали, пов’язані з життям Шевченка. Але успіх цей проект матиме тоді, коли його підтримають на найвищому рівні.

29 травня

Інші дати
Народився Петро Карманський
(1878, м. Цєшанув, Польща - 1956) - український поет, педагог,перекладач, член групи письменників "Молода муза". Представник раннього українського модернізму. Автор збірок віршів "З теки самовбивці", "Блудні огні", "До сонця". Переклав "Божественну комедію" Данте, окремі твори Гюго та ін.
Засну, як легіт, в сірій скибі, Розвіюсь, мов рідка імла, Візьму з собою злидні й болі, Оставлю вам самі діла. (Петро Карманський)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі