chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві та Дніпропетровську 8 травня відзначать День пам’яті

07 травня 2013 о 14:09

Вже традиційно 8 травня Спілка української молоді в Україні відзначатиме День пам’яті та єднання, що приурочений вшануванню полеглих у Другій світовій війні. Саме 8 травня в європейських країнах віддають пошану загиблим воякам.

Виникнення цієї ініціативи зумовлене тим, що під час війни українці захищали свої домівки як у складі Червоної Армії, так і в дивізії “Галичина” та Українській Повстанській Армії, тож актуальнішим ніж “танці на кістках” у чергову річницю світової перемоги над нацизмом є єднання у скорботі за загиблими.

Ті, хто воював, потребують нашої уваги та пам’яті. Активісти Спілки Українською Молоді в Україні вирішили поєднати ці цінності і провести в містах Сходу та Центру України панахиди за померлими воїнами Другої світової.

У Києві панахида за участю священників УГКЦ та УПЦ КП буде звершуватись біля хреста жертвам репресій НКВС 1930—1950 рр. Після цього в небо запустять 61 паперовий ліхтарик із символами країн — учасниць Другої світової війни.

Акції стартують: 

8 травня (середа)

Київ:  вул. Інститутська, 1 (біля Жовтневого палацу), 13:00;

Дніпропетровськ: Хода від Європейської площі до парку Калініна, 16:00.

Житомир: Початок заходу на Богунії – о 17-й годині (кінцева зупинка тролейбуса «Ялинка»)

Довідково

Дні пам'яті та примирення — 8 травня і 9 травня присвячені пам'яті жертв Другої світової війни. Їх відзначають щороку, починаючи з 2005-го. Проголошені Генеральною Асамблеєю ООН в резолюції, приуроченій до 60-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі. Резолюція пропонує державам-членам ООН, неурядовим організаціям, приватним особам, крім святкування своїх Днів Перемоги чи Визволення, щороку відзначати один або два дні (8 і 9 травня) як данину пам'яті всіх жертв Другої світової війни.

Спілка української молоді в Україні є однією із найстарших молодіжних організацій і свій початок бере від підпільного СУМу, що існував у Києві в 1925—1929 рр. На сьогодні СУМ існує та діє в 10 країнах світу і є однією із двох найбільших виховних українських молодіжних організацій у світі. За довголітню історію розвитку СУМу організацією було виховано багато відомих громадських діячів України та діаспори. Сайт організації: www.cym.org/ua

Інформація Спілки української молоді в Україні

Розділи: Суспільство

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути