chrome firefox opera safari iexplorer

Як білоруси хлібом популяризують мову

15 травня 2013 о 14:48

У Білорусі прививають любов до своєї мови хлібами.

Пекар Кастусь Ларков (Кастусь Ларкоў) веде блог, присвячений тільки хлібові. Пише про цікавинки пекарської і загалом хліборобської галузі Білорусі та світу.

Його сайт має окремі розділи про білоруські різдвяні кулічі, короваї, пироги, про хліб у приказках, вірші про хліб.

Ці світлини взяті переважно з розділу «З'їж мене по-білоруськи».

Блог ведеться повністю білоруською. Коли відзначали День рідної мови, Ларков у якості коментаря до своїх випечених шедеврів написав такі рядки: «В День рідної мови дозвольте висповідатися. Зізнаюся, каюсь у тому, що мій блог спочатку вівся іншою мовою. Зараз навряд чи знайдеться людина, яка згадає цю недоречність, але тим не менш. Вибачте мені, будь ласка, це було нерозумно, був молодим, зеленим, ... Дурнем, одним словом, не знав, що витворяв».

Білорусь

Про себе автор зазначив, що закінчив Могилівський державний інститут харчування і з фахом пекаря-кондитера працює майстром зміни на підприємстві «Верхнядзвінскі хлебазавод».

Джерело: Gazeta.ua
Розділи: Традиції

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути