chrome firefox opera safari iexplorer

Майже 70% українців цьогоріч не поїдуть на море через матеріальну скруту

12 червня 2013 о 15:15

Курорти Чорногорії, Туреччини чи Греції тепер нам тільки сняться. 68% українців не планують цього літа жодних поїздок на відпочинок, наводить дані свого опитування Київський міжнародний інститут соціології. Тоді як позитивно відповіли 25% опитаних.

З них 13% планують поїздку в Крим, Карпати чи інші місця, але в межах держави. Ще 6% поїдуть на дачу або у заміський будинок, а 4% проведуть літо в селі у родичів. Водночас кількість тих, хто планує поїздки за кордон, не перевищує антирекордні 2%. На відпочинок у межах України найбільше орієнтовані мешканці східного регіону (16%).

Експерти ж пояснюють, що залишитися вдома наших громадян змушує матеріальна криза. «Причина таких явищ єдина та беззаперечна: рівень доходів населення дуже низький. За останні три роки ситуація погіршується й погіршується. В країні спостерігається зростання показників безробіття, збільшення боргів iз виплати заробітної плати, невчасна індексація пенсійних виплат, соціальної допомоги. Суспільство перебуває у вкрай тяжкому стані, воно переживає депресію. Зрозуміло, що за таких умов люди не думають, де, коли і як відпочити чи оздоровитися, а лише занепокоєні, чим прогодувати сьогодні і завтра свою родину», — пояснює «УМ» позаштатний експерт із соціальної політики аналітичного Центру Разумкова Павло Розенко.

Мешканець Кіровоградської області Олег погоджується з «УМ»: думати сьогодні про море, на жаль, не доводиться: «Ми навіть не сподіваємося з’їздити бодай на тиждень. Якби йшлося про поїздку одного, можливо, можна було і вкластися. Але якщо ти маєш сім’ю з маленькою дитиною, яка все хоче і якій потрібно більше для відпочинку, ніж дорослим, то з теперішнім рівнем життя це нереально. Поїздка бодай на Азовське море на трьох обійдеться щонайменше у 4 тисячі гривень, не враховуючи харчування. Тому найшикарнішим цьогорічним відпочинком для моєї сім’ї будуть поїздки на місцеві річки та озера».

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути