chrome firefox opera safari iexplorer

Регіонал Олійник відкличе законопроект про закриття сайтів

11 Червня 2013 о 17:46
ukrinform.ua

Законопроект «Про захист інформаційного простору», який зобов'язує провайдерів блокувати доступ до ресурсів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість, або порушують права і свободи громадян, буде відкликано для доопрацювання.

Про це в коментарі Укрінформу заявив його автор, заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності регіонал Володимир Олійник.

«Законопроект виник не на порожньому місці – зайдіть в інтернет, ви там побачите цю проблему. Але, на мій погляд, у тому вигляді, в якому я його (законопроект – ред.) подав, вона буде вирішуватися не зовсім бездоганно з точки зору закону, тому я буду цей законопроект відкликати на доопрацювання», — сказав Олійник.

Він пояснив, що в проекті закону розмиті критерії насильства чи закликів до міжнаціональної ворожнечі. За словами регіонала, документ також не містить норми про те, хто проводитиме експертизу, «тому що під такий спосіб можна закрити будь-якого провайдера і заблокувати будь-яку інформацію, а я цього не хотів».

Олійник подякував журналістам і громадськості за реакцію на його ініціативу і запропонував разом подумати, як боротися з різними способами пропаганди насильства.

Депутат зауважив, що спроби запровадження подібного контролю вже робилися, однак не мали успіху: «Але відмовлятися від наведення порядку в інтернеті не варто. Єдине – цей механізм має бути таким, щоб він не призвів до зворотного – що вже взагалі не буде інтернету. Цього ми не допустимо ніколи», — наголосив він.

Обранець також акцентував, що цей законопроект був його особистою ініціативою, «бо вже пішли узагальнення, що Партія регіонів хоче контролювати інтернет».

Окрім того, зауважив Олійник, з відкликання не слід робити висновків, ніби «хтось чогось побоявся».

«Ніхто нічого не боїться. Якщо якась політична сила щось задумає, то вона не дуже дивиться на реакцію суспільства. В даній ситуації, я думаю, була нормальна реакція суспільства з точки зору того, що треба знайти вихід, бо тема не надумана. Але я не хотів би, щоб вона була сприйнята таким чином, що держава хоче взяти під контроль усе. Тому я буду цей законопроект відкликати, але продовжувати дискусію», — підсумував народний депутат.

Нагадаємо, минулого тижня Олійник зареєстрував у Раді законопроект, яким пропонувалися ряд змін до законодавства, спрямованих на контроль за ресурсами мережі. У разі його прийняття провайдери змушені були б протягом доби після відповідного рішення суду на вимогу СБУ або МВС блокувати доступ до ресурсів, що пропагують міжнаціональну ворожнечу, жорстокість або порушують права і свободи громадян.

Розділи: Суспільство

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України