chrome firefox opera safari iexplorer

Ще одне посушливе літо може стати останнім для Куяльницького лиману

07 червня 2013 о 20:32

Всесвітньо відомий Куяльницький лиман втрачає воду. Громадські активісти переконують — ще одне посушливе літо може стати для лиману останнім, передає УНН з посиланням на “5 канал”.

Науковці підтверджують: цьогоріч рівень води в Куяльнику упав до історичного мінімуму. Навіть рясні снігопади ситуацію не виправили.

Близько ста років тому таку проблему уже вирішували. Тоді протягли трубу, і нею запустили з моря воду в лиман. Під час Другої світової війни водогін зруйнували.

На відновлення потрібні 200 тисяч гривень. Чиновники ж вирішили: остаточне слово — за фахівцями.

Дослідження обіцяють закінчити до вересня, ще півроку піде на розробку проектної документації. Активісти ж побоюються — до того часу, можливо, і рятувати буде нічого.

Екологи ж наполягають — якщо Куяльник не рятувати, то він протримається не більше кількох років.

Розділи: Довкілля

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути