chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у Києві відкривається виставка грузинської художниці Русудан Петвіашвілі

20 червня 2013 о 10:59

У Києві вперше покажуть роботи відомої грузинської художниці Русудан Петвіашвілі. Картини будуть представлені у Київському національному музеї російського мистецтва. Виставка триватиме з 20 червня по 3 липня.
До експозиції увійдуть 30 картин, виконаних у техніці графіки на папері та розпису на шовку. Унікальність робіт полягає в тому, що всі вони виконані в один дотик, без відриву від аркуша.
Як повідомили організатори виставки, серед шанувальників таланту Русудан Петвіашвілі — відомі художники, політики і мистецтвознавці. Її роботи називав геніальними Пабло Пікассо, своє захоплення їй висловлювали 43-й президент США Джордж Буш і Маргарет Тетчер, яка отримала картину молодої художниці в подарунок під час офіційного візиту в Тбілісі в 1987 році.
Перша виставка Петвіашвілі відбулася в Тбілісі в 1974 році, коли їй було лише 6 років. А в 1982-му у французькому Сент-Йоре пройшла наукова конференція, присвячена феномену Петвіашвілі.
Під час навчання в Тбіліській державній художній академії Петвіашвілі проілюструвала книгу Витязь у тигровій шкурі Шота Руставелі. У наступні кілька років з її малюнками виходить багато книг, у тому числі Грузинські народні казки та рукописна Біблія старогрузинською мовою.
Виставки Петвіашвілі з великим успіхом проходять у Парижі, Відні, Будапешті, Мадриді, Лондоні, Москві та Тбілісі, а також у США. Багато художниця працює в Тбілісі, але кілька місяців на рік проводить у своїй майстерні в Парижі.
Картини Русудан Петвіашвілі прикрашають президентський палац Грузії, вона — улюблена художниця Михайла Саакашвілі.
«Творчість Русіко особисто мені створює дуже гарний настрій. Можливо, хтось вважає, що мистецтво має бути трагічним, але я так не думаю. На всіх цих роботах зображена боротьба добра зі злом, в якій завжди перемагає добро», — каже Саакашвілі.
Кембриджський Біографічний Центр (Англія) включив Русудан Петвіашвілі до книги 2000 видатних людей ХХ століття.

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути