chrome firefox opera safari iexplorer

Банки почали масово списувати гроші з рахунків українців через неплатежі по кредитах

29 серпня 2013 о 10:20
unian.ua

Банки почали масово і без дозволу списувати гроші з рахунків пересічних українців . З зарплатних , соціальних і приватних карток несподівано зникають кошти.

Причина завжди одна — заборгованість по кредиту. Або власник рахунку сам є позичальником і вчасно не заплатив за позикою, або виступає в ролі поручителя — кредит оформив його родич або друг (і порушив терміни погашення) , а він лише підписав у банку договір поруки, пишуть «Вести». 

Завжди страждають клієнти одного банку: кошти починають зникати лише у випадку, якщо зарплатна або приватна картка відкривається в тому ж банку, в якому колись оформлявся кредит (або підписувався договір поруки) . 

«Банки незаконно списують кошти клієнтів або блокують їх на картковому рахунку» , — підтвердив старший партнер адвокатської компанії « Кравець та Партнери» Ростислав Кравець. 

Банки і раніше займалися одностороннім списанням коштів з рахунків позичальників , але дотримувалися непорушного правило: клієнта заздалегідь повідомляли про вилучення грошей , а в деяких випадках навіть просили з'явитися особисто і підписати платіжку . 

«Банк має право на безумовне (безакцептне) списання , тільки якщо така можливість передбачена договором , підписаним з клієнтом. А також якщо фінустанова отримала відповідну постанову суду» , — прокоментував ситуацію Кравець. 

Але зараз банки перестали дотримуватися всіх необхідних формальностей — і гроші зникають з рахунків без попередження. «Внесла останній платіж по кеш-кредиту ще два місяці тому і забула про нього. Але виявляється , що в кредитному договорі був пункт (дрібним шрифтом) про сплату обов'язкової разової комісії в 1 тис. грн наприкінці виплати позики. Дізналася про нього тільки після того , як моя компанія випустила мені зарплатну карту ( в тому ж банку , де я раніше гасила кредит ) і той списав з мене заборгованість . До 1000 гривень мені додатково нарахували пені на 3 тисячі гривень і зняли їх з рахунку» , — каже позичальник Ірина.

Неофіційно фінансисти визнають , що влаштували полювання за грошима позичальників не від хорошого життя , а через зростання неплатежів по кредитах , який не припиняється з початку року: за даними Нацбанку , частка «поганих» кредитів у нашій банківській системі виросла з 8,9 % до 9,1 % загального кредитного портфеля . В офіційних же коментарях банкіри нарікають на так званий людський фактор.

«Якщо прецеденти незаконного списання дійсно мали місце , мені не цілком зрозуміла позиція правових служб таких банків. Очевидно , що правових підстав для таких дій немає і тільки лінь може перешкодити поручителю по кредиту повернути собі гроші» , — сказав начальник управління по роботі з проблемною заборгованістю «Банку Національний кредит» Андрій Вдовиченко.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

13 грудня

Інші дати
День Святого Андрія Первозванного
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння. Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя.
Розгорнути
Народився Микола Хвильовий
(1893, м. Тростянець, Сумська область – 1933) – український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози. Автор поетичних збірок «Молодість», «Досвітні симфонії», збірок оповідань «Сині етюди», «Осінь», романів «Вальдшнепи», «Санаторі, Сентиментальна історія»», новели «Я (романтика)».
Розгорнути