chrome firefox opera safari iexplorer

Експерти назвали найбільш «аварійно-небезпечне» взуття для водіїв

20 серпня 2013 о 09:38

На думку британських експертів, шльопанці на ногах у водія стають причиною більшої кількості ДТП, ніж навіть жіноче взуття на шпильках.

Опитування показало, 33% водіїв, і, в першу чергу, водійок, улітку керують автом саме в шльопанцях. Кожен десятий зізнався, що його шльопанець колись застрягав під педаллю.

Між тим якщо водій на швидкості 60 миль на годину (96,5 кілометрів на годину) загальмує на 0,13 секунди пізніше – його автомобіль зупиниться на 3,5 метрів далі, що може стати фатальним.

Про це пише The Daily Mail.

Експеримент на стимуляторі показав: рух ноги від педалі газу до педалі гальма займає 0,02 секунди, коли на водійці взуття на танкетці. 0,04 секунди в середньому їй знадобиться на цей самий рух, якщо на нозі буде шльопанець.

За результатами опитування, проведеного з-поміж 1055 британських водіїв, третина з них за кермом має на ногах шльопанці. 27% зізналися, що мали в дорозі якийсь неприємний інцидент, пов’язаний зі взуттям. 7% розповіли, що через незручне взуття якось мало не наробили лиха на дорозі.

Причому 20% із них зазначили, що й досі їздять за кермом у цьому ж взутті.

36% жінок-водіїв, сідаючи до авта, перевзуваються в спеціальну пару для кермування, яку возять із собою. Так само чинять 12% водіїв-чоловіків.

Кожна десята жінка визнала, що керує автомобілем у взутті, в якому їй навіть ходити складно.

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути