chrome firefox opera safari iexplorer

Міносвіти скасувало оцінки з низки предметів у початковій школі

27 серпня 2013 о 16:48

Міністерство освіти і науки України настійно рекомендує вчителям не ставити оцінки з низки предметів у початковій школі.

Про це 27 серпня заявив міністр освіти і науки Дмитро Табачник під час колегії міністерства, присвяченої готовності до нового навчального року.

"Ми запропонували за новим стандартом не тільки не оцінювати досягнення учнів перших класів, але й поширити цю практику на окремі предмети початкової школи, а саме: основи здоров'я, фізична культура, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, «Сходинки до інформатики», — зазначив міністр.

При цьому він повідомив, що деякі вчителі насторожено сприймають скасування бального оцінювання, стверджуючи, що в такому разі діти втрачають стимул до навчання. «Думаю, що даремно», — підкреслив Табачник.

У той же час, міністр пояснив, що у багатьох європейських країнах школярам деяких класів не виставляють бали під час навчання. «Давайте вивчати власний досвід, досвід інших країн, навчати його вчителів і головне — самі переконаємося і будемо переконувати вчителів, що без батогів і пряників можна навчати дітей хоча б деяких предметів у початковій школі», — заявив він.

Окрім того, Табачник зазначив, що початкова школа успішно перейшла на новий державний стандарт початкової загальної освіти у перших класах і готова до впровадження у других класах.

«Не здійснилися залякування щодо вивчення з першого класу іноземної мови. Все необхідне для цього отримали і вчителі, і учні», — сказав він.

Міністр нагадав, що з 2012—2013 навчального року в українських школах ввели обов'язкове вивчення іноземної мови з першого класу.

У той же час, міністр відзначив, що недостатньо успішною була психологічна перебудова вчителів у зв'язку з введенням нового стандарту навчання першокласників.

Він звернув увагу, що дану проблему варто розглядати у контексті кожної школи окремо. «Чому в перших класах продовжують ставити оцінки, задавати домашнє завдання, чому тримають у деяких школах весь урок за партами?», — звернувся Табачник до аудиторії.

Він також нагадав, що з 2013—2014 навчального року учні других класів почнуть вивчення інформаційно-комунікаційних технологій

Джерело: DT.UA
Розділи: Новини освіти

25 квітня

Інші дати
Вероніка Черняхівська 
1900 – українська письменниця, поетеса-лірик, перекладачка (медичні праці, «Місячна долина» Дж. Лондона, «Прорість» Е. Золя, «Олівер Твіст» Ч. Діккенса). Онука письменника М. Старицького.
Розгорнути
Народився Микола Трублаїні (Трублаєвський Микола)
(1907, с. Вільшанка, Вінницька область – 1941) - український письменник, автор творів для дітей та юнацтва - «Мандрівки», «Шхуна «Колумб», науково-фантастичного роману «Глибинний шлях».
«Будь хоробрим, витривалим. Це потрібно для Батьківщини, для тебе самого. Учись у мужніх, кмітливих, стійких, наслідуй їх. Вони допоможуть тобі стати справжнім громадянином...» (Микола Трублаїні)
Розгорнути