chrome firefox opera safari iexplorer

Патріарх Філарет освятив Свято-Андріївський храм

05 серпня 2013 о 10:14

Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет із архіпастирським візитом відвідав м. Бучу, де звершив чин освячення хрестів на бані новозбудованого храму на честь апостола Андрія Первозванного.

Його Святості співслужили: благочинний Києво-Святошинського району протоієрей Василь Чупровський, настоятель парафії протоієрей Андрій Галавін та духовенство Києво-Святошинського благочиння.

За богослужінням також молилися Бучанський міський голова Анатолій Федорук, представники інтелігенції та парафіяни, які у великій кількості зібралися на важливу подію своєї громади.

Святійший Патріарх звернувся до вірян із проповіддю, у якій розкрив значення храму, церковних таїнств і молитви для спасіння людини. його Святість відзначив: «Ці хрести, які щойно ми освятили будуть нагадувати нам, що на хресті Господь наш Ісус Христос подолав гріх і спас рід людський». «Храми будуються не для зовнішньої краси, а для очищення людини від гріхів, освячення людини — для спасіння» — сказав Предстоятель.

У своєму слові Патріарх Філарет привітав присутніх із знаменною подією освячення хрестів та подякував всім, хто потрудився на славу Божу у будівництві храму. Зокрема, Орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня був нагороджений міський голова Бучі Анатолій Федорук, орденом святителя Миколая Чудотворця благодійник парафії Віталій Косенко та Патріаршими благословенними грамотами інші жертводавці, стараннями яких був зведений величний храм.

Дякуючи Патріарху Філарету за візит, мер міста Анатолій Федорук подарував Святійшому примірник факсимільного видання «Пересопницьке Євангеліє», а настоятель парафії протоієрей Андрій Галавін — букет квітів.

Після освячення всі присутні приклалися до хрестів, дякуючи Богові за цей благословенний день.

По завершенні богослужіння Святійший Патріарх Філарет ознайомився зі станом будівельних робіт у храмі та життям парафії. Слід відзначити, що святиня складається з двох храмів: нижнього – на честь Всіх святих землі Української та верхнього – на честь святого апостола Андрія Пер

Джерело: УПЦ КП
Розділи: Суспільство

17 серпня

Інші дати
Народився Іван Жулкевський
(1919, м. Проскурів - 1999) - український актор. Народний артист України. Ролі: Щасливцев ("Ліс" О. Островського), Бонко ("Макбет В. Шекспіра"), Возний ("Наталка Полтавка" І. Котляревського) та ін.
Розгорнути
Створення добровольчого легіону «Українські січові стрільці»
1914 - у Львові створено добровольчий легіон «Українські січові стрільці». Саме січовики стануть у початків національної революції у Львові в листопаді 1918 і складуть основу Української Галицької армії, будуть однією з найбоєздатніштх частин армії УНР.
«Ой у лузі червона калина похилилася, Чогось наша Україна зажурилася. А ми тую червону калину підіймемо, А ми ж свою славну Україну розвеселимо». (Гімн Українських Січових Стрільців)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі