chrome firefox opera safari iexplorer

Після України найгіршою країною для народження дітей є Нігерія та Кенія

23 серпня 2013 о 18:17
credo-ua.org

Україна стала найгіршою країною для народження дітей та чи не найпершою серед європейських країн за кількістю абортів – аналітики роблять висновок: в Україні краще не народжуватись.

Про це йдеться у новому номері журналу «Фокус».

У списку країн, несприятливих для народження, який склала корпорація The Economist Intelligence Unit, Україна зайняла 78 місце, поступившись лише Нігерії та Кенії.

Держави оцінювали за 11 критеріями: рівень життя, стабільність на ринку праці, рівноправ’я, географічне розташування, рівень злочинності, оцінка особистого щастя, система охорони здоров’я та інші.

У Інституті демографії та соціальних досліджень імені Птухи обурюються – позиція України у рейтингу явно гіперболізована. «Якщо говорити про ВВП, то ми дійсно у групі країн з низьким достатком. Але, що стосується інших критеріїв, то у нас ситуація набагато краща, ніж у Нігерії», – запевняє спеціаліст інституту Людмила Черенько.

Між тим, поганий достаток – не найгірша річ, яка загрожує маленькому українцеві, адже дуже часто дитина в Україні ризикує просто не народитися: щороку на штучне переривання вагітності зважується 200–250 тисяч українок. В Україні частка жінок репродуктивного віку, які хоча б раз у житті робили аборт, становить мало не 50%.

«Протизаплідних засобів українські жінки бояться набагато більше, ніж операцій з переривання вагітності, не зважаючи на те, що кожен п’ятий аборт проходить з ускладненням, адже проведення аборту в нашій країні, навіть у медичних умовах, досить травматичне», – пояснює спеціаліст інституту Ірина Курило.

Однак лікарі зізнаються, що заборона абортів на законодавчому рівні – теж не вихід: жінки робитимуть операції підпільно або ж у сусідніх країнах, де аборти є дозволеними.

Втім кількість абортів в Україні повільно, але зменшується – якщо на початку 90-х лікарі робили майже мільйон подібних операцій, на початку 2000-х лікарям довелося абортувати вже лише 500 тисяч дітей.

Додамо, за даними організації Save the Children, яка займається захистом прав дітей по всьому світу, Україна посіла 74 місце в рейтингу сприятливих для материнства країн.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

13 грудня

Інші дати
День Святого Андрія Первозванного
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння. Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя.
Розгорнути
Народився Микола Хвильовий
(1893, м. Тростянець, Сумська область – 1933) – український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози. Автор поетичних збірок «Молодість», «Досвітні симфонії», збірок оповідань «Сині етюди», «Осінь», романів «Вальдшнепи», «Санаторі, Сентиментальна історія»», новели «Я (романтика)».
Розгорнути