chrome firefox opera safari iexplorer

Після України найгіршою країною для народження дітей є Нігерія та Кенія

23 серпня 2013 о 18:17

Україна стала найгіршою країною для народження дітей та чи не найпершою серед європейських країн за кількістю абортів – аналітики роблять висновок: в Україні краще не народжуватись.

Про це йдеться у новому номері журналу «Фокус».

У списку країн, несприятливих для народження, який склала корпорація The Economist Intelligence Unit, Україна зайняла 78 місце, поступившись лише Нігерії та Кенії.

Держави оцінювали за 11 критеріями: рівень життя, стабільність на ринку праці, рівноправ’я, географічне розташування, рівень злочинності, оцінка особистого щастя, система охорони здоров’я та інші.

У Інституті демографії та соціальних досліджень імені Птухи обурюються – позиція України у рейтингу явно гіперболізована. «Якщо говорити про ВВП, то ми дійсно у групі країн з низьким достатком. Але, що стосується інших критеріїв, то у нас ситуація набагато краща, ніж у Нігерії», – запевняє спеціаліст інституту Людмила Черенько.

Між тим, поганий достаток – не найгірша річ, яка загрожує маленькому українцеві, адже дуже часто дитина в Україні ризикує просто не народитися: щороку на штучне переривання вагітності зважується 200–250 тисяч українок. В Україні частка жінок репродуктивного віку, які хоча б раз у житті робили аборт, становить мало не 50%.

«Протизаплідних засобів українські жінки бояться набагато більше, ніж операцій з переривання вагітності, не зважаючи на те, що кожен п’ятий аборт проходить з ускладненням, адже проведення аборту в нашій країні, навіть у медичних умовах, досить травматичне», – пояснює спеціаліст інституту Ірина Курило.

Однак лікарі зізнаються, що заборона абортів на законодавчому рівні – теж не вихід: жінки робитимуть операції підпільно або ж у сусідніх країнах, де аборти є дозволеними.

Втім кількість абортів в Україні повільно, але зменшується – якщо на початку 90-х лікарі робили майже мільйон подібних операцій, на початку 2000-х лікарям довелося абортувати вже лише 500 тисяч дітей.

Додамо, за даними організації Save the Children, яка займається захистом прав дітей по всьому світу, Україна посіла 74 місце в рейтингу сприятливих для материнства країн.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

12 листопада

Інші дати
Микола Сингаївський
1936 – український поет, автор пісні «Чорнобривці». Збірки поезій: «Земле, чую тебе», «Поступ» та ін.
Розгорнути
Народився Іван Крушельницький
(1905, м.Коломия, Івано-Франківська область – 1934) - український письменник, художник, драматург, декоратор. Автор поем «З-над прірви», «Поема про різьбяра», драм «На скелях», «Мури і межі», п'єс «Спір за мадонну Сільвію» «На скелях (Каверна № 16)», «Бурі над Заходом», «Біле й червоне».
Немає сил, щоб нас ввігнати в ляк! Немає бур, щоб ми розбились в них! Розірвем сіть, порвем кривавий сак... Повернем в спів, у сміх Наш гнів! (Іван Крушельницький)
Розгорнути
Народився Олександр Авагян
(1944, м. Київ – 1988), український археолог, спелеолог, музикант і поет. Один із засновників української спелеоархеології (скелеїстики), автор першої наукової систематизації давньоукраїнських печерних споруд. Організував експедиції для дослідження печер «Озерна» та «Оптимістична» в Тернопільській області, в результаті яких було виявлено, що вони — одні з найбільших у світі.
Розгорнути
Народилася Людмила Гурченко
(1935, м. Харків -  2011) - російська актриса. Зіграла у кінофільмах "Карнавальна ніч", "Дівчина з гітарою", "Небесні ластівки", "Мама", "Вокзал для двох"  та ін.  
Розгорнути