chrome firefox opera safari iexplorer

Після України найгіршою країною для народження дітей є Нігерія та Кенія

23 серпня 2013 о 18:17

Україна стала найгіршою країною для народження дітей та чи не найпершою серед європейських країн за кількістю абортів – аналітики роблять висновок: в Україні краще не народжуватись.

Про це йдеться у новому номері журналу «Фокус».

У списку країн, несприятливих для народження, який склала корпорація The Economist Intelligence Unit, Україна зайняла 78 місце, поступившись лише Нігерії та Кенії.

Держави оцінювали за 11 критеріями: рівень життя, стабільність на ринку праці, рівноправ’я, географічне розташування, рівень злочинності, оцінка особистого щастя, система охорони здоров’я та інші.

У Інституті демографії та соціальних досліджень імені Птухи обурюються – позиція України у рейтингу явно гіперболізована. «Якщо говорити про ВВП, то ми дійсно у групі країн з низьким достатком. Але, що стосується інших критеріїв, то у нас ситуація набагато краща, ніж у Нігерії», – запевняє спеціаліст інституту Людмила Черенько.

Між тим, поганий достаток – не найгірша річ, яка загрожує маленькому українцеві, адже дуже часто дитина в Україні ризикує просто не народитися: щороку на штучне переривання вагітності зважується 200–250 тисяч українок. В Україні частка жінок репродуктивного віку, які хоча б раз у житті робили аборт, становить мало не 50%.

«Протизаплідних засобів українські жінки бояться набагато більше, ніж операцій з переривання вагітності, не зважаючи на те, що кожен п’ятий аборт проходить з ускладненням, адже проведення аборту в нашій країні, навіть у медичних умовах, досить травматичне», – пояснює спеціаліст інституту Ірина Курило.

Однак лікарі зізнаються, що заборона абортів на законодавчому рівні – теж не вихід: жінки робитимуть операції підпільно або ж у сусідніх країнах, де аборти є дозволеними.

Втім кількість абортів в Україні повільно, але зменшується – якщо на початку 90-х лікарі робили майже мільйон подібних операцій, на початку 2000-х лікарям довелося абортувати вже лише 500 тисяч дітей.

Додамо, за даними організації Save the Children, яка займається захистом прав дітей по всьому світу, Україна посіла 74 місце в рейтингу сприятливих для материнства країн.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

21 липня

Інші дати
Народився Золтан Шолтес
(1909, с. Прикопа, Словаччина - 1990) - пейзажист, заслужений художник України. Автор картин "Весна", "Зима на Верховині", "Буря над Бескидами". Твори зберігаються в музеях Європи, Японії та США.
Розгорнути
Народилася Олена Теліга
(1906, Росія - 1942) — українська поетеса, літературний критик, громадський діяч.  
«В хаосі жіночих образів нашої літератури, в плутанині перехрес¬них бажань, між прокльонами рабинь і амазонок і захопленнями тими й другими, українська жінка все ж таки зуміла створити собі ідеал, найбільш відповідний добі, і простує до нього невпинно. Вона не хоче бути ні "рабинею" ні "вампом" ні "амазонкою". Вона хоче бути Жінкою». (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Олег Ольжич (Кандиба Олег Олександрович)
(1907, м.Житомир – 1944), український поет, вчений-археолог, політичний діяч, син Олександра Олеся.  
«Жити повно, широко і скоро І урвать, як спів. Як колись, горіти і п'яніти, Шоломом п'ючи, І життя наопашку носити На однім плечі.» (Олег Ольжич)
Розгорнути