chrome firefox opera safari iexplorer

Чим небезпечні поїздки на метро

18 жовтня 2013 о 10:55

Мільйони людей щодня користуються метро, навіть не замислюючись, що це може бути не настільки безпечно, як здається на перший погляд.

А тим часом американські вчені та їхні британські колеги з Саутгемптонського університету встановили, що постійні поїздки в метро небезпечні для здоров'я людини через високий вміст в повітрі метрополітену токсичного для людини металевого пилу.

Проблема полягає в тому, що станції метро досить проблематично провітрювати, пояснюють вчені. З цієї причини в підземці постійно зберігається підвищена температура, а в повітрі концентрується пил, насичений частками металу.

Проникаючи в тканини людського тіла, ці шкідливі сполуки починають руйнувати такі життєво важливі органи, як печінка, легені, нирки, мозок і навіть серцево-судинну систему.

За твердженням фахівців, найбільшу небезпеку для людини становлять дрібні частинки. При вдиху більшість великих з'єднань осідає в трахеї і носових проходах, тоді як дрібні частинки безперешкодно досягають бронхіол. Через свої крихітні розміри вони легко проникають крізь захисний бар'єр епітелію дихальних шляхів і потрапляють в основні тканини організму.

Джерело: u-news.org.ua
Розділи: Суспільство

16 квітня

Інші дати
Феодосій Федченко
1911 –  український метролог, фізик-експериментатор. Створив найточніший маятниковий годинник – астрономічний годинник Федченка (АГФ), яким оснащено більшість обсерваторій, станцій метро і телецентрів країн колишнього СРСР.
Розгорнути
Народився Борис Возницький
(1926, с. Ульбарів Рівненської обл. - 2012) - український мистецтвознавець, академік Української академії мистецтв, Герой України, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка, заслужений працівник культури України та Польщі, президент Українського національного комітету Міжнародної ради музеїв (ІСОМ), доктор honoris causa.
Розгорнути
Народилася Христина Алчевська (Журавльова)
(1841, м.Борзна Чернігівська область – 1920) - український педагог, організатор народної освіти, популяризатор української мови, народної пісні, творчості Тараса Шевченка. У своїй садибі у Харкові у 1899 році встановила перший у світі пам»ятник Тарасу Шевченку.
«Людина, яка в час масової безграмотності, працю задля просвіти народу зробила девізом свого життя і залишилася вірною тому девізові”. (Микола Сумцов про Христину Алчевську)
Розгорнути