chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародна корпорація REMMERS реставруватиме хату XVI ст. з музею у Пирогові

11 жовтня 2013 о 13:24

Національний музей народної архітектури та побуту України й Фундація Героя України, фундатора музею, академіка Петра Тронька здійснили перший спільний крок до порятунку української хати XVI століття. Про катастрофічний стан цієї споруди йшлося у публікації Анатолія Сєрикова «Біда просто неба: у національному скансені гине реліктова пам'ятка народної архітектури 1587 року».

На листовне прохання про допомогу голови правління Фундації Лариси Петрівни Тронько із Німеччини відгукнулася міжнародна корпорація REMMERS, що має репутацію реставратора №1 в сучасній Європі. 10 жовтня 2013 року до Києва в терміновому порядку прибули для обстеження загроженої пам'ятки провідні експерти REMMERS на чолі з паном Кристофом НАККЕ (Christoph NACKE), керівним менеджером для Східної Європи (Україна, Польща, Угорщина, Чехія, Румунія, Росія). Фахівці провели детальний огляд деревини, структурне обстеження пам'ятки та додаткову її фотофіксацію, щоб уже в наступні дні розробити і представити пропозиції та рекомендації щодо реставрації та консервації унікального об'єкта дерев'яного зодчества світового ґатунку.

«Ми свідомі свого відповідального і почесного обов'язку, — зауважив доктор Кристоф НАККЕ, — зважено і ефективно рятувати унікальний набуток України. Але завдання непросте, оскільки в окремих місцях вологість деревини сягає 85%, а грибкові ураження мають багатолітні нашарування». 

На думку Юрія Трушківського, провідного консультанта відділу «Захист деревини» корпорації REMMERS, попри бажання негайно розпочати рятувальні заходи, практичній роботі мають передувати значні підготовчі роботи. Вкрай важливо, найперше, ззовні захистити споруду від негоди і атмосферних впливів, а потім розпочати її планомірне вентилювання.

Про подальший розвиток подій Ви зможете довідатись із наступних публікацій нашого інтернет-видання http://petro-tronko.blogspot.com або в мережі Фейсбук

Джерело: prostir.museum
Розділи: Новини культури

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути