chrome firefox opera safari iexplorer

У центрі Києва знищується чергова пам'ятка архітектури

17 жовтня 2013 о 17:41

У будинку, що є пам'ятником архітектури і має охоронний номер 402, по вулиці Марії Заньковецької, 6, йде самовільний капітальний ремонт даху з надбудовою без дозвільних документів та з небезпечними для мешканців наслідками. Про це повідомляє Громадський контроль будівництва

У громадську організацію «Громадський контроль будівництва» звернулися мешканці будинку № 6 по вулиці Заньковецької з проханням допомогти відстояти право на безпечне життя в своєму будинку.

Спостерігачами «Громадського контролю будівництва» була проведена перевірка і зафіксовано наступне: в будинку демонтовано дах — дощова вода потрапляє безпосередньо в приміщення і руйнує вікову будівлю з дерев'яними перекриттями. У під'їзді влаштований склад будівельних матеріалів, які перешкоджають пересуванню мешканців будинку, особливо важко літнім людям і людям з обмеженими можливостями, які проживають за даною адресою. Жителі продемонстрували спостерігачам організації свої квартири, які знаходяться в аварійному стані, і особливо підкреслили, що регулярне перевезення надважких матеріалів у ліфті може передчасно вивести його з ладу, а фундамент не витримає додаткового навантаження.

У відповідь на запит громадської організації «Громадський контроль будівництва» у КМДА підтвердили, що будівля №6 по вулиці Заньковецької ( прибутковий будинок 1915 будівлі ) знаходиться на обліку як об'єкт культуного спадщини — пам'ятник архітектури ( Наказ Міністерства культури і туризму України від 07.09.2006, має охоронний номер 402 ). Згідно із законодавством, перебудова та реконструкція пам'яток архітектури вимагають отримання дозволу у виконавчих органах влади.

На запит «Громконтролю» Інспекція державного архітектурно — будівельного контролю в Києві повідомила, що не видавала і не реєструвала документів, які б давали право на виконання підготовчих чи будівельних робіт на даху вказаного будинку.

Таким чином, замовник реконструкції даху діє нелегально, всупереч законодавству України та нехтуючи всіма нормами безпеки будівництва та історією Києва.

Розділи: Суспільство

23 травня

Інші дати
Народився Лешек Дезидерій Владислав Городецький
(1863, с. Шолудьки Вінницької обл. - 1930) - архітектор, меценат. Автор Будинку з Химерами, собору святого Миколая в Києві та ін. Його називали "київський Гауді".
Розгорнути
Народився Григорій Чухрай
(1921, м. Мелітополь, Запорізька область – 2001) – кінорежисер, сценарист. Поставив кінокартини «Сорок перший», «Балада про солдата», «Чисте небо», «Пам'ять» «Трясовина» та ін.
Розгорнути
Народилася Христина Литвиненко-Волторніст
(1883, с.Христанівка, Полтавська область – 1978) – українська поетеса, бандуристка. Автор збірок віршів „Широким шляхом”, „Степові квіти”, пісень і віршів для дітей.
«Хто готує себе лише на те, щоб впрягатися до плуга, завжди матиме погоничів» (Олена Теліга)
Розгорнути
Народився Симон Петлюра
(1879, м. Полтава – 1926) - український політичний та військовий діяч, голова Директорії Української Народної Республіки (1919-1920).
«Славні герої різних народів тому-то й є великими, що вмирали в ім’я слави цілої нації, а не окремих її клас чи груп. Великі твори тим-то й славляться, що вони об’яті чуттям неподільної любові до Вітчизни, а не до порізнених, ворогуючих між собою частин народу.» (Симон Петлюра)
Розгорнути