chrome firefox opera safari iexplorer

Більшість українців підтримують ЗНО — опитування

20 листопада 2013 о 14:34
ukrinform.ua

Більшість українців підтримують вступ до вищих навчальних закладів за результатами зовнішнього незалежного оцінювання і виступає проти повернення вступних іспитів у вишах.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» та соціологічною службою «Ukainian Sociology service» та представлені у середу в Укрінформі.

«Вже абсолютно очевидно, що реформа вступу за результатами тестування була вдалою...і населення, яке взагалі-то з підозрою ставиться до будь-яких реформ — у 2008-му воно з підозрою поставилося і до реформи вступу за ЗНО — цю форму сприйняло. Вже сформувалося стабільне позитивне ставлення до цієї реформи», — сказала директор фонду «Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва» Ірина Бекешкіна під час презентації результатів дослідження.

Так, згідно з опитуванням, вступ за результатами ЗНО підтримує 53% українців, проти такої системи — 25%. Водночас, більшість респондентів (43 %) налаштовані проти ініціативи, аби при вступі до вищих навчальних закладів, окрім результатів ЗНО та балів атестату, враховувався також вступний інпит, який би проводив виш. Згодні з такою ідеєю 28%.

При цьому, за даними дослідження, 46% переконані, що рівень корупції при вступі після впровадження ЗНО знизився, 56% опитаних вважають, що ЗНО ставить усіх у рівні умови, 59% переконані, що тестування стимулює учнів вчитися, а 53 % — що ЗНО дає змогу обдарованим дітям вступити до будь-якого вишу.

Основними недоліками вступу за результатами ЗНО українці називають недостатню підготовку випускників шкіл (23 %), недосконалість тестів (23%) та невпевненість у чесному проведенні тестів (23%). Водночас більшість опитаних вважають, що для покращення системи вступу за ЗНО необхідно посилити підготовку учнів до складання тестів, а також забезпечити публічність і прозорість правил вступу та системи зарахування абітурієнтів.

Опитування проводилося з 5 по 16 жовтня 2013 року. Загалом було опитано 2 тис респондентів за вибіркою, що репрезентує населення, старше за 18 років.

Джерело: Укрінформ
Розділи: Новини освіти

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі