chrome firefox opera safari iexplorer

На Буковині не встигли відремонтувати музей до ювілею Ольги Кобилянської

19 листопада 2013 о 15:08
uchni.com.ua

У Чернівцях не встигли відремонтувати до 150-річного ювілею письменниці Ольги Кобилянської її літературно-меморіальний музей та музей-садибу в селі Димка Глибоцького району.

Про це на брифінгу розповіла заступник начальника управління культури ОДА Тетяна Шарагова, інформує власкор ІА ZIK.

На ремонт літературно-меморіального музею з обласного бюджету виділили 279 тис. грн. Натомість, щоби привести до належного вигляду музей-садибу письменниці в селі Димка, потрібно 700 тис грн.

«На ряд ремонтних робіт у літературно-меморіальному музеї з обласного бюджету виділено близько 300 тис. грн, – розповіла Тетяна Шарагова. – Зазначені кошти спрямовані на проведення зовнішнього ремонту приміщення, відновлено браму, яка знаходиться при вході до музею, встановлено автономне опалення. Нині проводяться роботи з ремонту літературної частини самого музею».

Не привели в належний стан і музей-садибу Ольги Кобилянської в селі Димка Глибоцького району.

Для того, аби його привести до належного вигляду, потрібно 700 тис. грн. Виготовлено проектно-кошторисну документацію та прийнято рішення, що частину речей, які мають цінність, законсервують до кращих часів.

Нагадаємо, 150-річчя письменниці відзначатимуть на Буковині 27 листопада.

Довідково (з сайту uchni.com.ua)

Село Димка Глибоцького району, що неподалік кордону з Румунією, береже спомин про «гірську орлицю», як тут називають з любов’ю українську письменницю європейського рівня Ольгу Юліанівну Кобилянську (1863 — 1942). Її літературно – меморіальний музей-садиба радо приймає відвідувачів звідусіль на затишній вуличці, що лежить справа від міжнародної автотраси Чернівці – Сучава.

Родинна хата Кобилянських жила деякий час у кінці ХІХ – першій половині ХХ століття в умовах входження краю до Австро – Угорської імперії та королівської Румунії, означена охоронною дошкою пам’ятки історії. Відкритий 1973 року, музей перебуває у постійному оновленні. На подвір’ї садиби у 1982 році встановлено гранітний бюст письменниці, відновлено криницю, плекаються зелені насадження.

Експозиція містить оригінальні високохудожні ілюстрації до багатьох творів О. Кобилянської, розміщується у чотирьох залах, які знайомлять з історією Димки, життям і творчістю письменниці у цьому будинку, вшануванням її пам’яті, про що свідчить збережена у незмінному вигляді меморіальна кімната. Тут вона працювала над повістями «Людина», «Царівна», «Ніоба». А основою творів «Банк рустикальний», «За готар», «На полях», «Під голубим небом», особливо ж повісті «Земля», стали реальні факти й події, що відбувались у селі Димка в кінці ХІХ – на початку ХХ століття.

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути