chrome firefox opera safari iexplorer

Три невидані оповідання Селінджера доступні в мережі

29 листопада 2013 о 12:16
dt.ua

Три невидані оповідання Джерома Девіда Селінджера з'явилися у вільному доступі в інтернеті. Скани книги, під заголовком «Three Stories» («Три історії»), в форматі PDF були виклали на закритому торрент-трекері what.CD, а потім посилання для скачування файлу опублікували на сайті Reddit.com.

Документ оформлений як відсканована копія справжньої книги, походження якої невідоме. На його обкладинці є штрих-код і номер, проте дані коду та номеру ніде не зареєстровані. Анонімний користувач, який виклав книгу в Мережу, стверджує, що купив її на аукціоні eBay 23 вересня.

У Мережу було викладено три оповідання Селінджера — «The Ocean Full of Bowling Balls» («Океан боулінгового куль»), «Paula» («Пола») і «Birthday Boy» («Іменинник»). Про існування всіх трьох творів було відомо, але жоден з них раніше не був представлений ​​широкій публіці. Справжність оповідань підтвердив дослідник творчості Селінджера Кеннет Славенські.

Рукопис «Океану боулінгових куль» переданий автором бібліотеці Прінстонського університету за умови, що вона буде оприлюднена не раніше, ніж через 50 років після його смерті (тобто публікація офіційно дозволена тільки з січня 2060). Бажаючі прочитати розповідь могли це зробити в спеціальній закритій кімнаті під наглядом співробітника бібліотеки після того як заповнять дві форми, що підтверджують особу.

У творі докладно розповідається про смерть брата Холдена Колфілда, головного героя роману «Над прірвою в житі». Селінджер писав цю історію на замовлення журналу Harper's Bazaar, але відмовився її публікувати. Рукописи «Підлога» та «Іменинника» знаходяться на зберіганні в Центрі гуманітарних наук Гаррі Ренсома при Університеті Техасу. Згідно з правилами Центру Ренсома, відвідувачі можуть навіть зробити копії текстів, але тільки в тому випадку, якщо вони не будуть поширені.

Джером Девід Селінджер помер 27 січня 2010 року на 92-му році життя. Письменник не публікував нових творів з 1965 року. З 1980-х років він вів усамітнений спосіб життя і не давав інтерв'ю. Також Селінджер кілька разів припиняв спроби видати його листи, деякі з яких зберігаються в бібліотеках американських університетів.

Джерело: Газета.ua
Розділи: Новини культури

22 жовтня

Інші дати
Народився Віктор Протопопов
(1880, с. Юрки, Полтавська область - 1957) – видатний український психіатр та фізіолог, засновник патофізіологічного напряму в психіатрії. Разробив оригінальні методи¬ки дослідження вищої нервової діяльності, описав «Синдром Протопопова» (Тріада Протопопова) - комплекс симптомів при маніакально-депресивному психозі.
Розгорнути
Народився Іван Бунін
(1870, м. Воронеж, Росія – 1953) – російський поет, письменник українського походження, Нобелівський лауреат. Багато років жив та творив в Україні (Харків, Полтава, Одеса, Київ). Автор статті «Пам’яті Т. Г. Шевченка», творчістю якого захоплювався, перекладів Шевченкових віршів «Закувала зозуленька» та «Заповіт», а також низки віршів Б.Грінченка.
Великий і багатий край, краса його нив і степів, хуторів і сіл, Дніпра й Києва, народ сильний і ніжний, у кожній дрібниці побуту свого красивий і охайний…» (Іван Бунін про Україну)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі