chrome firefox opera safari iexplorer

Україна потрапила до числа країн з високим ризиком спалаху поліомієліту

15 листопада 2013 о 14:13

Україна стала єдиною європейською державою, яку Комітет ВООЗ з моніторингу поліомієліту включив до списку країн з високим рівнем ризику спалаху поліомієліту. Причиною цього є низький рівень охоплення щепленнями від цього захворювання.

Про це заявила голова Бюро ВООЗ в Україні Доріт Ніцан Калускі на прес-конференції у п'ятницю, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«22 жовтня незалежний комітет з моніторингу поліомієліту опублікував звіт, в якому Україна значиться у червоному полі ризику виникнення поліомієліту. У цей перелік входять Ємен, Центрально-Африканська Республіка, Уганда, Сирія, Ливан, Йорданія, Південний Судан, Судан, Ірак, Малі і Джибуті, і наразі Україна приєдналася до цього списку», — сказала Калускі.

Вона розповіла, що нещодавно спалах поліомієліту було зареєстровано в Сирії, окрім того дикий вірус поліомієліту був виявлений в Ізраїлі. У ці країни збудник потрапив з Єгипту, однак завдяки високому рівню охоплення вакцинацією в Ізраїлі жодна дитина не захворіла, а у Сирії через низький показник імунізації той самий вірус викликав спалах захворювання.

У цьому контексті представник ЮНІСЕФ в Україні Юкіє Мокуо зазначила, що, за даними Міністерства охорони здоров'я України, внаслідок антивакцинальної кампанії 2008 року кількість повністю щеплених від поліомієліту дітей до 1 року у різних регіонах коливається від 30 до 50%. «Навіть коли нам кажуть, що в деяких районах ця цифра сягає 70%, цього замало, бо для створення колективного імунітету цей рівень має становити понад 90%», — підкреслила вона.

Відповідаючи на запитання журналістів, Мокуо поінформувала, що у Східній Європі та країнах СНД вірус поліомієліту було викорінено ще у 2002 році, і цей факт підтвердили ВООЗ та ЮНІСЕФ. Водночас спалах цього захворювання в якійсь країні в сучасному глобалізованому світі створює серйозний ризик для всіх інших, бо цей вірус дуже швидко поширюється.

Медичний консультант ЮНІСЕФ і практикуючий педіатр Катерина Булавінова у свою чергу розповіла, що вірус поліомієліту проникає в організм людини з водою або їжею, розмножується в кишечнику і виділяється з фекаліями. «Навіть якщо це буде не людина-носій, а просто на нашій території десь знайдеться цей вірус, приміром, у каналізації — це буде надзвичайна подія, екстремальна ситуація для всього єврорегіону», — підкреслила лікар.

Вона нагадала, що єдиним захистом від поліомієліту є вакцина, яка після кількаразового застосування захищатиме дитину протягом усього життя. Булавінова порадила батькам перевірити, скільки доз вакцини отримали їхні діти і порадитися з лікарем, як надолужити прогаяне. «Ніколи не пізно почати, якщо вони щось пропустили», — підкреслила Булавінова.

Поліомієліт є високоінфекційною хворобою, яка вражає нервову систему і може призвести до паралічу або навіть смерті протягом декількох годин.

Ліків від поліомієліту не існує — єдиним захистом від хвороби є вакцинація.

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути