chrome firefox opera safari iexplorer

Українці закордоном вшанували пам'ять жертв Голодомору

18 листопада 2013 о 17:06

Українці за кордоном вшанували пам'ять жерт Голодомору з приводу 80-х роковин трагедії. У Франції в соборі Паризької Богоматері відбулась поминальна Архиєрейська Літургія, а у США — панахида у Миколаївському кафедральному соборі в місті Чикаго та акція «Свіча пам'яті».

Участь у поминальній Літургії у соборі Паризької Богоматері 17 листопада взяв єпарх Паризький УГКЦ владика Борис (Ґудзяк), пише офіційний сайт УГКЦ. 

«Ми згадуємо як мучеників, так і жертв Голодомору. Ми покликані плекати певність про своє майбуття, життєдайно стверджувати свою гідність – не коштом інших, не наперекір комусь, а просто тому, що вона правдива. І цю правду ми сьогодні пережили», – прокоментував подію владика Борис (Ґудзяк).

Окрім того, 16 листопада панахида відбулась у Чикаго, в Свято-Миколаївському кафедральному соборі УГКЦ на запрошення Фундації Українського Геноциду, повідомляє сайт УПЦ КП. Підкреслимо, що служіння очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Перед панахидою до вірян звернувся єпархіальний єпископ УГКЦ Річард (Семенюк), нагадавши про важливість пам'яті 80-річчя жертв Голодомору.

На вшанування 80-ої річниці Голодомору-геноциду українського народу 1932 — 1933 рр. у Міленіум-парку центральної частини м. Чикаго 17 листопада 2013 року відбулася акція «Свіча пам'яті», організована американським осередком ВО «Свобода», УГО «Помаранчева хвиля», «Нова українська хвиля».

Заупокійну літію очолив Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні православного і греко-католицького духовенства.

У поминальному заході взяла участь велика кількість української молоді з Чикаго та околиць.

Нагадаємо, що на вихідних було оприлюднене звернення Предстоятеля УПЦ (МП) Митрополита Володимира (Сабодана) з приводу 80-х роковин. Зокрема він назвав річницю Голодомору найжахливішою трагедією для України і закликав «вознести молитви до Господа за упокій душ голодом вбитих братів і сестер і взяти участь у місцевих та загальнонаціональних поминальних богослужіннях в цей день».

Як РІСУ повідомляла, Кабінет Міністрів України 7 листопада 2013 року ухвалив розпорядження «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні». Затвердженим Планом підготовки та проведення заходів передбачається організація 23 листопада 2013 року жалобних заходів за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості, зокрема на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».

У містах України 23 листопада також пройде акція «Сопричастя». СУМівці закликали українців долучитись до цієї акції і молитвою, постом та доброю справою вшанувати пам’ять тих, хто невинно загинув під час голоду 1932—1933 років.

Джерело: Risu.org.ua
Розділи: Новини культури

19 вересня

Інші дати
Народився Адріан Кащенко
(1858, хутір Веселий Запорізької обл. - 1921) - український письменник. Автор історичних повістей і романів "Під Корсунем", "В запалі боротьби", "Вірні побратими", "На руїнах Січі", "Зруйноване гніздо", "Оповідань про славне Військо Запорозьке низове".
Розгорнути
Народився Михайло Марченко
(1902, с. Гатне Київської області. -  1983) - український історик, автор праць з історії України доби Середньовіччя.
Розгорнути
Народився Анатоль Вахнянин
(1841, с. Синява, Польща - 1908) - україньский композитор та педагог, автгоопери "Купало", музики до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перший голова товариства "Просвіта"
Ярій, душе. ярій, а не ридай. У білій стужі сонце України. А ти шукай - червону тінь калини, На чорних водах - тінь її шукай, де горстка нас
Розгорнути
Народився Григорій Мінх

(1836, с. Грязі, Росія - 1896) - вчений інфекціоніст та епідеміолог. Автор класичних фраз про чуму та проказу,  влив собі кров хворого на тиф, щоб довести заразність  крові хворого.

Розгорнути