chrome firefox opera safari iexplorer

Українці закордоном вшанували пам'ять жертв Голодомору

18 листопада 2013 о 17:06

Українці за кордоном вшанували пам'ять жерт Голодомору з приводу 80-х роковин трагедії. У Франції в соборі Паризької Богоматері відбулась поминальна Архиєрейська Літургія, а у США — панахида у Миколаївському кафедральному соборі в місті Чикаго та акція «Свіча пам'яті».

Участь у поминальній Літургії у соборі Паризької Богоматері 17 листопада взяв єпарх Паризький УГКЦ владика Борис (Ґудзяк), пише офіційний сайт УГКЦ. 

«Ми згадуємо як мучеників, так і жертв Голодомору. Ми покликані плекати певність про своє майбуття, життєдайно стверджувати свою гідність – не коштом інших, не наперекір комусь, а просто тому, що вона правдива. І цю правду ми сьогодні пережили», – прокоментував подію владика Борис (Ґудзяк).

Окрім того, 16 листопада панахида відбулась у Чикаго, в Свято-Миколаївському кафедральному соборі УГКЦ на запрошення Фундації Українського Геноциду, повідомляє сайт УПЦ КП. Підкреслимо, що служіння очолив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Перед панахидою до вірян звернувся єпархіальний єпископ УГКЦ Річард (Семенюк), нагадавши про важливість пам'яті 80-річчя жертв Голодомору.

На вшанування 80-ої річниці Голодомору-геноциду українського народу 1932 — 1933 рр. у Міленіум-парку центральної частини м. Чикаго 17 листопада 2013 року відбулася акція «Свіча пам'яті», організована американським осередком ВО «Свобода», УГО «Помаранчева хвиля», «Нова українська хвиля».

Заупокійну літію очолив Предстоятель УПЦ Київського Патріархату Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет у співслужінні православного і греко-католицького духовенства.

У поминальному заході взяла участь велика кількість української молоді з Чикаго та околиць.

Нагадаємо, що на вихідних було оприлюднене звернення Предстоятеля УПЦ (МП) Митрополита Володимира (Сабодана) з приводу 80-х роковин. Зокрема він назвав річницю Голодомору найжахливішою трагедією для України і закликав «вознести молитви до Господа за упокій душ голодом вбитих братів і сестер і взяти участь у місцевих та загальнонаціональних поминальних богослужіннях в цей день».

Як РІСУ повідомляла, Кабінет Міністрів України 7 листопада 2013 року ухвалив розпорядження «Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні». Затвердженим Планом підготовки та проведення заходів передбачається організація 23 листопада 2013 року жалобних заходів за участю представників органів державної влади, органів місцевого самоврядування та громадськості, зокрема на території Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».

У містах України 23 листопада також пройде акція «Сопричастя». СУМівці закликали українців долучитись до цієї акції і молитвою, постом та доброю справою вшанувати пам’ять тих, хто невинно загинув під час голоду 1932—1933 років.

Джерело: Risu.org.ua
Розділи: Новини культури

20 січня

Інші дати
Іван Фещенко-Чопівський
20 січня 1884, м. Чуднів, Житомирщина  - 2 вересня 1952 концтабір в с. Абезь, Республіка Комі, СРСР) — учений-металург, громадський і політичний діяч, міністр Центральної Ради та Директорії.
Розгорнути
Івана Предтечі, Хрестителя
Після Івана Предтечі, хто не робить, того б'ють у плечі.
Розгорнути
Народився Олександр Шалімов
(1918, с.Введенка, Росія – 2006) – хірург, один із засновників української хірургічної школи. Під керівництвом О.Шалімова проведено першу в Україні операцію пересадки серця.
«Підводься, якщо впав, і йди далі» (Олександр Шалімов)
Розгорнути
Народилася Ганна Затиркевич-Карпинська
(1855, с. Срібне Чернігівської обл. - 1921) - українська актриса, майстер характерних і комедійних образів. Ролі: Риндичиха ("По ревізії" М. Кропивницького), Ганна ("Безталанна" І. Карпенка-Карого), Лимериха ("Лимерівна" Панаса Мирного).
Розгорнути
Народився Михайло Туган-Барановський
(1865, с. Солоне Харківської обл. - 1919) - перший економіст східноєвропеєць, наукові теорії якого визнали зарубіжні вчені різних шкіл і напрямків. Його концепції стали підгрунтям розробленої Дж. М. Кейнсом теорії прогнозування ринкової кон'юктури. Один із засновників Національної академії наук України, міністр фінансів УНР. Автор близько 140 праць.
Розгорнути