chrome firefox opera safari iexplorer

Янукович висунув Євросоюзу п'ять фінансових умов для підписання асоціації

29 листопада 2013 о 16:39

Україна хоче від Євросоюзу розробки «програми фінансово-економічної допомоги з використанням усіх наявних механізмів і ресурсів як інститутів, так і держав-членів ЄС».

Про це заявив президент України Віктор Янукович на пленарному засіданні саміту «Східного партнерства» у Вільнюсі у п'ятницю, 29 листопада. Текст його виступу оприлюднено на сайті голови держави.

«Я підтверджую наміри України у найближчій перспективі підписати Угоду про асоціацію... Вимушена пауза у процесі укладення Угоди не означає припинення вкрай необхідних Україні євроінтеграційних реформ», — заявив Янукович.

За його словами, на цьому завершальному шляху залишилося зробити всього декілька вирішальних кроків" — підготувати «передумови», які забезпечать максимальні результати від імплементації Угоди. Головним завданням має стати «здійснення програми спільних заходів, спрямованих на адаптацію економіки України до нових реалій».

Президент зазначив, що останнім часом Україна опинилася один на один із серйозними фінансово-економічними проблемами, а тому Україна та ЄС мають спільно розробити програму економічної допомоги Україні.

«Це вимагає нашої спільної роботи над програмою економічної допомоги Україні, яка дозволить нам здійснити підготовку до підписання Угоди. На нашу думку, така програма має стати результатом спільних зусиль України та ЄС», — заявив Янукович.

«Вже сьогодні ми потребуємо від наших європейських партнерів рішучих кроків назустріч Україні у питанні розробки та реалізації програми фінансово-економічної допомоги з використанням усіх наявних механізмів і ресурсів як інститутів, так і держав-членів ЄС», — додав Янукович.

Серед таких заходів Янукович бачить п'ять пунктів — розморожування Євросоюзом макрофінансової допомоги Україні; "якнайшвидше відновлення ефективної взаємодії на прийнятних умовах з МВФ і Світовим банком; перегляд Євросоюзом торговельних обмежень щодо окремих позицій українського експорту; участь ЄС і міжнародних фінінститутів в модернізації української ГТС; окремою важливою складовою цієї роботи має стати узгоджений план дій «з метою вирішення протиріч і врегулювання проблем у торговельно-економічній співпраці з Росією та іншими членами Митного союзу».

«У цьому зв'язку був би вдячний за вашу підтримку в питанні початку відповідного співробітництва у форматі Україна-ЄС-Росія», — сказав Янукович.

«Упевнений, що в результаті цієї роботи буде знято існуючі суперечності, що дозволить підписати Угоду і рухатися певним стратегічним шляхом європейської інтеграції без серйозних втрат для економіки України», — резюмував президент.

Джерело: DT.UA
Розділи: Суспільство

13 грудня

Інші дати
День Святого Андрія Первозванного
Незважаючи на те, що це християнський святий, обряди й традиції цього дня сягають дохристиянських часів. З усіх свят річного календарного циклу день Андрія Первозванного є одним із найтаємничніших, найцікавіших, цього дня відбуваються заклинання й угадування майбутнього, ритуали з калетою та інші ворожіння. Андрієва ніч допомагає незаміжнім дівчатам пізнати свою долю: чи доведеться ще рік дівувати, чи на щасливицю чекає вдале заміжжя.
Розгорнути
Народився Микола Хвильовий
(1893, м. Тростянець, Сумська область – 1933) – український прозаїк, поет, публіцист, один з основоположників пореволюційної української прози. Автор поетичних збірок «Молодість», «Досвітні симфонії», збірок оповідань «Сині етюди», «Осінь», романів «Вальдшнепи», «Санаторі, Сентиментальна історія»», новели «Я (романтика)».
Розгорнути