chrome firefox opera safari iexplorer

За бажання стати українцями іноземці платять до 100000$

04 листопада 2013 о 11:20
uk.wikipedia.org

У 2013 різко зросла кількість бажаючих отримати громадянство нашої країни. Отримати вид на проживання і навіть громадянство в Україні, як виявилося, дуже просто. Поряд із закордонними паспортами і візами, які вільно можна купити в інтернеті, тут же — десятки фірм, які торгують видами на проживання і громадянством.

До речі, бажаючих офіційно стати українцями з кожним роком все більше. За даними Держміграційної служби, цього року у нас зареєстровано 162 тис. 163 іноземних громадянина, а минулого року, для порівняння, їх було майже на третину менше — близько 105 тис. Більшість цих людей хоче отримати як мінімум вид на проживання. Зробити це можна легально (через подачу документів до Міграційної служби) і неофіційно (через посередників).Багато цікавого нам повідають люди, які пройшли і перший, і другий шлях.

Вид на проживання за 15 тис.

34-річна Саодат Кауменова вирішила, не витрачаючи часу, купити вид на проживання. Вона переїхала до Харкова з Казахстану 5 років тому. «Я переїжджала сюди працювати в торгівлі, але без трудової книжки, тому підстав для виду на проживання у мене не було. Їздила туди-сюди кожні півроку, але це незручно. У підсумку рік тому в інтернеті знайшла фірму, яка обіцяла оформлення за гроші і без особливих документів, тільки з паспортом. Домовилася про зустріч і прийшла в якусь маленьку кімнатку в спальному районі зі своїм паспортом і його нотаріально завіреною перекладеної українською мовою копією. У тій конторі мені запропонували два шляхи — оформлення фіктивного шлюбу чи ПП в Україні на моє ім'я. Я вибрала перше, вже через пару днів мені знайшли людину, який став моїм фіктивним чоловіком. Всього процес оформлення виду на проживання зайняв у мене трохи більше двох місяців, за цей час в офіс фірми я приїжджала тричі — домовитися про угоду, привезти свідоцтво про шлюб і забрати сам документ», — розповіла Саодат.

Футбольне громадянство. Операція «Натуралізація»

За все це жінка заплатила 14,5 тис. грн, причому половину суми вона віддала в завдаток. «Природно, ніяких письмових гарантій мені ніхто не давав. Єдине — я попросила людину з тієї фірми написати розписку, що він взяв у мене гроші. Звичайно, було страшно, що мене кинуть, але іншого шляху все одно не було», — каже Саодат. Тепер у неї є тимчасовий вид на проживання в Україні (на два роки). «Після закінчення цього часу я буду мати право на постійний вид на проживання. Дізнавалася, що в цій фірмі це коштує 12 тис. грн», — додала жінка.

Громадянство через фальшиві документи

Ще одна наша героїня, Анастасія, через тиждень переїжджає з Мінська до Києва — до свого улюбленого. Насті всього 24, тому офіційно одружуватися вона не поспішає, але серйозно вирішила зачепитися в нашій країні. Тому вона розглядає варіант з громадянством . «Я вже дізналася , що це можна зробити через посередників», — каже Анастасія. Дівчина залишила свою заявку на сайті посередників, і ті з нею зв'язалися по електронній пошті.

«Сказали, що потрібно принести на зустріч у Києві паспорт та його копію, свідоцтва про народження — моє і батьків, їх свідоцтво про шлюб та документи, що підтверджують походження бабусь і дідусів», — каже Настя. За $9 тис. в цій фірмі їй пообіцяли зробити фальшиві виписки з архівів, які підтверджують, що один з її предків був громадянином України (одна з обов'язкових умов для отримання громадянства.). «Сказали, що, якщо я наважуся, весь процес займе близько 9-ти місяців. Але це чималі гроші, я ще подумаю, перш ніж іти на це без будь-яких гарантій», — зітхає Анастасія.

Бажають навіть знаменитості. Москвич Кисельов попросив українське громадянство

Офіційно — за 179 грн

Тим часом офіційно на тимчасовий вид на проживання можна розраховувати, маючи дозвіл на працевлаштування в Україні. Для постійного потрібно мати прямих родичів або чоловіка в нашій країні, інвестувати в економіку України не менше $100 тис. або раніше бути громадянином України, повідомили нам у Міграційної службі України. Стати українцем по-чесному вирішив Хусей Жабраілов з Росії. Він переїхав до Запоріжжя 8 років тому — до своєї дружини і доньки, а оформив дозвіл на проживання тільки рік тому. «До цього кожні три місяці доводилося перереєструватися, а кожні півроку — виїжджати до Росії. І дорого, і часу займає дуже багато, тому вирішив оформляти дозвіл на проживання», — сказав нам Хусей. Підставою до отримання документа стало те, що його дочка — громадянка України. «Я прийшов в ОВІР, подав документи: заяву, копії свого паспорта і свідоцтва про народження дочки, а також квитанцію про оплату держмита (179 грн). У підсумку трохи менше ніж через два місяці прийшов і забрав готовий документ. Все пройшло по маслу, я навіть здивувався — мінімум паперової тяганини», — каже Хусей. До слова, отримати громадянство офіційно коштує ще дешевше — потрібно тільки заплатити держмито 8,50 грн. Правда, для цього потрібно бути прямим родичем громадянина або постійно жити в Україні на законних підставах п'ять років, мати офіційну роботу і володіти мовою.

«Ті, кого фірми- посередники обдурять, навряд чи підуть в міліцію, але люди повинні розуміти, що такі фірми можуть взяти гроші і розчинитися, не надавши жодних документів», — каже речник МВС Сергій Бурлаков.

«Авторитети йдуть в українці за $100 тис.»

Правозахисник Едуард Багіров розповів про інші нелегальні схеми отримання документів: «Можна дати хабар і зареєструвати шлюб заднім числом — хоч в 80-х роках. Так роблять для виду на проживання. Для оформлення громадянства можна зробити за винагороду чиновникам виписку з архіву про те, що до 1991 року ви були громадянином СРСР і жили в Україні» — сказав нам Багіров.

За даними наших джерел, кримінальні авторитети і великі бізнесмени, яким заборонено в'їзд в Україну, нібито оформляють громадянство через Комісію з питань громадянства. «Це коштує близько $100 тис. Таких випадків одиниці, але вони є. Такі люди вважають за краще робити все напевно, а не через липових посередників в інтернеті», — говорить джерело. Але в самій комісії наявність таких прецедентів заперечують:«Таких фактів у нас не було. Якби вони існували, вже давно велося б слідство», — парирував екс-нардеп і член комісії Владислав Забарський.

За матеріалами:vesti

Джерело: imolod.com.ua
Розділи: Суспільство

25 травня

Інші дати
Народився Ігор Сікорський
(1889, м. Київ — 1972) – український інженер, авіаконструктор, один з піонерів авіа будівництва, «батько» світового вертольотобудування. Створив літаки «Гранд», «Русский витязь», «Илья Муромец», які поклали початок багатомоторній авіації. На літаках Сікорського були вперше здійснені рейси через Атлантичний та Тихий океани.
«Сікорський – людина, яка втілила мрію Леонардо да Вінчі» (Михайло Згуровський)
Розгорнути
Народився Адальберт Ерделі
(1891, с.Загаття, Закарпатська область – 1955) – українського живописця, одного з основоположників закарпатської школи образотворчого мистецтва.
Розгорнути
Народився Олександр Корнійчук
(1905, м.Христинівка, Черкаська область – 1972) - письменник, громадський діяч, драматург, публіцист. Автор п'єс «Загибель ескадри», «Платон Кречет», «Над Дніпром», «Пам'ять серця».
Розгорнути