chrome firefox opera safari iexplorer

Міжнародні журналістські організації обурені нападами на медійників в Україні

04 грудня 2013 о 13:19
news.liga.net

Міжнародна Федерація Журналістів (МФЖ) та Європейська Федерація Журналістів (ЄФЖ) обурені надзвичайно жорстокими нападами українських спецпідрозділів на журналістів, які висвітлювали масові протести в Києві. Вони закликають уряд країни контролювати дії власної міліції і гарантувати, що «ці жорстокі напади будуть належним чином розслідувані, а винуватці постануть перед судом».

По це йдеться у зверненні МФЖ та ЄФЖ, повідомляє прес-служба Незалежної медіа-профспілки України.

За численними повідомленнями у ЗМІ, за останні вихідні понад 50 журналістів були поранені під час зіткнень між міліцією та протестуючими у ході вуличних боїв в Києві та інших містах. Ці інциденти сталися, коли тисячі українських громадян вийшли на вулиці з вимогою відставки Президента Януковича та підконтрольного його партії уряду. Протести розпочалися через те, що Віктор Янукович відмовився підписати Угоду щодо Асоціації з ЄС, зазначається у повідомленні.

«Повідомляється, що більшість журналістів постраждали у неділю, 1 грудня, коли демонстрації досягли найбільших масштабів: під час того, як демонстранти увірвалися до Київської міськдержадміністрації та забарикадувалися в ній, а інша група здійснила спробу штурмувати Адміністрацію Президента», – йдеться у зверненні.

«Просто жахливо було побачити таке широкомасштабне насильство щодо журналістів та відверту зневагу до їх життя та прав, – сказав президент МФЖ Джим Бумела. – За допомогою даного звернення ми висловлюємо слова підтримки нашим організаціям – членам з України – Незалежній медіа-профспілці України (НМПУ) та Національній спілці журналістів України (НСЖУ) та висловлюємо солідарність з усіма працюючими у медіа-сфері у цей трагічний період. Ми закликаємо уряд країни контролювати дії власної міліції і гарантувати, що ці жорстокі напади будуть належним чином розслідувані, а винуватці постануть перед судом».

За повідомленнями ЗМІ, десятки місцевих та закордонних журналістів були атаковані, а їх професійне обладнання було пошкоджене під час висвітлення протестів, наголошують у МФЖ та ЄФЖ. «Повідомляється, що декілька репортерів отримали поранення, включаючи переломи кісток і рани на голові від ударів каміння, а також застосування світлошумових гранат. Повідомлялося, що працівники правоохоронних органів били журналістів, незважаючи на наявність прес-карт та того, що вони ідентифікували себе саме як журналісти», – сказано у зверненні.

Серед постраждалих журналістів – Олександр Перевозник, фотограф ЛігаБізнесІнформу, якого побив працівник спецпідрозділу не зважаючи на те, що журналіст показав прес-карту; Роман Купріянов, оператор Euronews, якого побили, коли він намагався зробити фотографію пораненого чоловіка; Сергій Чузавков, фотограф Associated Press, отримав поранення голови; Дмитро Ларін, журналіст «Української правди», на якого напали бійці спецпідрозділу не зважаючи на те, що він був одягнений у помаранчевий жилет з написом «преса», та багато інших.

«Ми надто обурені тим рівнем насильства проти журналістів, які висвітлювали події в Україні, – заявив президент ЄФЖ Могенс Блічер-Б’єррегард. – Нам зрозуміло, що це було спробою використати страх і насильство, щоб залякати ЗМІ в Україні та знищити свободу слова. До такого не можна ставитися толерантно і ми вимагаємо захисту свободи слова та безпеки журналістів у країні».

Повний список поранених журналістів тут

Джерело: zik.ua
Розділи: Суспільство

22 вересня

Інші дати
Народився Олександр Потебня
(1835 – 1891), український мовознавець, філософ, фольклорист, етнограф, літературознавець, педагог, громадський діяч. Основоположник т. з. психологічного напряму в слов’янському мовознавстві. Автор праць із загального мовознавства, фонетики, наголосу, граматики, семантики, етимології, діалектології, теорії словесності, фольклору, етнографії, досліджень про походження мови, взаємозв’язок мови та мислення тощо.
«Ідея національності здатна сприяти людському поступові, якщо вона стверджує взаємоповагу права народів на самостійне існування та розвиток; коли ж через цю ідею стверджують зверхність однієї спільноти над іншою, то вона набуває реакційного смислу» (О.Потебня).
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі