chrome firefox opera safari iexplorer

Наступного тижня в Україні почнеться масовий продаж новорічних ялинок

13 Грудня 2013 о 13:54
5gy.ru

Уже наступного тижня в Україні розпочнеться масовий продаж новорічних ялинок. У Державному агентстві лісових ресурсів запевняють: новорічних дерев вистачить на всіх. Цього року, мовляв, вічнозелених підготували із запасом — 1,5 мільйона. Для порівняння, 2012-го українці придбали близько мільйона сосен та ялин.

Очікується, що ціни будуть на рівні минулорічних. Так само незмінним залишилося правило обов’язкового чіпування дерев, пише Голос України.

Традиційно кожна новорічна ялинка чи ж сосна, яку реалізують на базарах, повинна мати свій персональний чіп. Він є доказом того, що дерево не є незаконним зрубом і, що найважливіше, воно витримало перевірку на радіаційну безпеку. Таке маркування не лише захищає українців від чорнобильської хвої, а й зберігає зелені насадження країни. Доказ тому — дані Держлісагентства: завдяки впровадженню електронного обліку дерев від незаконного вирубування вдалося зберегти понад 400 га хвойних насаджень.

Боротися з браконьєрами лісівники традиційно збираються з міліцією: створюють бригади для патрулювання на виїздах із лісних господарств і на ялинкових базарах. За кожне нелегальне дерево передбачено штраф — від 189 до 1753 гривень, залежно від товщини його стовбура. Та у Держлісагентстві кажуть, що побороти браконьєрів зможуть не фінансові санкції, а прості українці. Адже лише після того, як незаконно зрубані дерева перестануть купувати, їх не будуть і продавати.

Минулого року, пригадує голова Держлісагентства Віктор Сівець, траплялися такі випадки: людина купувала дерево з чіпом, а продавець пропонував знижку в 5 гривень за умови, що покупець дозволить зрізати чіп. Після згоди його перевішували на інше деревце. Коли підходила міліція — до продавця питань не було. Натомість проблеми виникали у покупця. І вже його штрафували за незаконно зрубану ялину чи ж сосну.

Щодо цін на новорічні вічнозелені, то вони, принаймні у самих лісгоспах, залишилися на рівні минулорічних: дерева до 150 см — 50—60 грн., від 150 до 200 см — 60—75 грн. Але скільки накинуть зверху перекупники і почім відпускатимуть ялини на базарах — невідомо. Та кожен може й собі купити сосну в лісгоспі. Звичайно, якщо захоче.

Тим часом у Держлісагентстві запевняють: підробити чіп неможливо. Та про всяк випадок перевірити його можна на сайті yalіnka.іnfo, вказавши серію та номер чіпа. Далі має висвітитися уся «родословна» дерева. Якщо цього не сталося — варто поскаржитися правоохоронним органам. Про походження дерева можна дізнатися і за допомогою мобільного. Достатньо відправити на номер 8668 смс-повідомлення із текстом foest****, замість зірочок вказавши номер чіпа. Щоправда, такі повідомлення не безплатні. Варіть — 50—60 коп., залежно від мобільного оператора.

До речі, у столиці ялинкові базари запрацюють уже 15 грудня. Як пообіцяли в Київській міській державній адміністрації, для продажу новорічних вічнозелених облаштують понад 150 спеціальних майданчиків. Очікується, що цього року ціна на натуральні дерева коливатиметься від 50 до 540 гривень.

Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України