chrome firefox opera safari iexplorer

Столичні театри відкрили сезон новорічних прем'єр для дітей

29 грудня 2013 о 14:31
kiev.pravda.com.ua

Національний палац культури «Україна» на Новий рік представить масштабний дитячий мюзикл «Головна ялинка». Режисер проекту Ірина Зільберман запросила в роботу перевірених профі: драматург Неда Неждана написала п'єсу; композитор Вікторія Васалатій (прославилася мюзиклом «Едіт Піаф» на сцені франківців) склала мелодійну музику. А молоді і досвідчені актори київських театрів розіграли захоплюючу історію про пустотливого хлопчиську Андрія (його грає студент Олександр Піскунов), який днює і ночує в комп'ютері, перетворившись на заручника віртуального світу.

Особливість цього мюзиклу — 3D декорації-трансформери. Дітей та їх батьків вразить надзвичайно гарна сцена — подібної давненько не бачили на дитячих виставах у цьому ж залі.

Як повідомив ZN.UA гендиректор палацу «Україна» Михайло Кулиняк, «постановка такого ексклюзивного дитячого мюзиклу на нашій сцені повинна сприйматися не як виняток, проекти такого масштабу стануть стратегією. Попереду на сцені палацу „Україна“ — реалізація великого музичного авторського проекту „Цвіт папороті“ композитора Євгена Станковича та балетмейстера Раду Поклітару».

Ще один прем'єрний мюзикл «Принцеса Лебідь» порадує дітвору на сцені столичного Молодого театру. Автор і постановник абсолютно експериментального проекту — студент Ілля Пелюк (учень Едуарда Митницького); композитор — Олексій Харченко, хореограф — Лідія Соклакова. Можливо ця історія чимось нагадає «Лебедине озеро». У всякому разі, головну героїню — дівчину Одетт — теж чекає казкове перетворення. У мюзиклі багато цікавих героїв, яких грають Катерина Варченко, Станіслав Бжезінський, Олександр Ромашко, Олексій Нагрудний та інші.

Молодий київський постановник Тарас Жирков поставив на сцені Національного театру імені Івана Франка знаменитий «Лускунчик» за мотивами казки Гофмана. Інсценізацію зробили молоді драматурги Ден і Яна Гуменные. У франківців у виставі зайняті в основному молоді актори театру: Олександр Печериця, Олена Фесуненко, Павло Піскун, Ксенія Вертинська.

Одразу дві новорічні прем'єри представить головний дитячий театр столиці — на Липках. Художній керівник Віктор Гирич поставив новорічну казку Михайла Френкеля (він же художник спектаклю) — «Ле тяб бет». Глядачів очікують королівські інтриги, королівський палац і зустріч з прекрасною Принцесою. Ще одна прем'єра в цьому ж театрі-музична казка за мотивами Ганса Крістіана Андерсена «Казкові подорожі». І знову на сцені — Принцеса, а їй на допомогу — Солдатів. Вічна, не старіюча історія чарівного «Кресала».

Національний театр імені Лесі Українки підготував казку «Клаптики по закутках» на основі творів Григорія Остера (режисер — Олег Нікітін). Якщо спектаклі франківців і Молодого театру — скоріше для середнього шкільного віку, то Театр Лесі Українки подбав про малюків. Саме для них ця історія про боязкому Зайчика, хитрої Лисиці, Вовка, Ведмедя та інших звіряток.

Джерело: DT.UA
Розділи: Новини культури

24 липня

Інші дати
Народився Василь Мисик
(1907, с. Новопавлівка Дніпропетровської обл. -  1983) - український письменник, перекладач. Автор поетичних збірок "Трави", "Блакитний міст", "Чотири вітри", "Вибране", "Борозни", "Верховіття", "Берег" та ін.; кількох збірок оповідань та нарисів; багато перекладав з англійської та східних мов.
Розгорнути
День рівноапостольної Ольги, княгині Київської
дружини князя Ігоря, канонізованої Православною церквою. Княжила в Київській Русі в роки неповноліття свого сина Святослава (945 – 964). Упорядкувала збирання данини, організувала опорні пункти київської влади. Сприяла поширенню на Русі християнства.  
Що за дівчина-краса. Заговорить: думка — сонце; Очі — сині небеса. Хто вона, чия і звідки, Князь докладно розпитав, А на другий день по неї І сватів своїх послав. І за князя вийшла заміж Проста дівчина з села, І до смерті вірним другом Князю Ігорю була. (Олександр Олесь)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі