chrome firefox opera safari iexplorer

Термін «titushki» увійшов в ужиток західної преси

11 грудня 2013 о 15:59
liga.net
Визначення «тітушки» виникло в Україні в травні 2013 року — після бійок «людей спортивної статури» з учасниками опозиційної акції «Україна, вставай!», в якій відзначився молодий чоловік на ім'я Вадим Тітушко і постраждали київські журналісти (Тітушко після резонансу у зв'язку з цим інцидентом в ЗМІ потрапив під суд), пише ЛігаБізнесІнформ. 
Під тітушками відтоді розуміються молоді люди міцної статури, спортсмени, негласно використовувані за грошову винагороду для протизаконних методів перешкоджання конституційним організованим проявам громадського опору. Тепер термін «titushki» (варіант — titushky, tytushki, tytushky) використовують і західні ЗМІ.
Так, характеристику «titushki» у своїй публікації про Україну використовувало вчора польське видання Gazeta Wyborcza. «Будівлю делегації ЄС заблокували titushki — хулігани, неофіційне продовження/розширення міліції. „Блокуємо вашу будівлю, тому що ви робите те ж саме з нашими“, — сказали вони. Їх було приблизно 200» — повідомила версія газети в хроніці Майдану.
Скріншот:

Визначення слову «titushki» можна знайти в іспанській версії Wikipedia (в українській та російській воно вже є давно):

Журналісти англомовної версії Радіо Свобода пішли далі і підготували цілий глосарій українських чудасій, серед яких, наприклад, «zek» і пояснення, що означає «If you're not jumping, you're a Moskal». Про «titushki» пишуть так:

Журналісти телеканалу France24 присвятили проблематиці «titushki» великий репортаж в рамках сюжету про Україну. Ось одна з частин:

Розділи: Суспільство

17 жовтня

Інші дати
Народився Володимир Жаботинський
(1880, м. Одеса – 1940) – єврейський письменник і публіцист, ідеолог та один з лідерів сіоністського руху.
Розгорнути
Народився Яків Головацький
(1814, с. Чепелі, Львівська область – 1888), український лінгвіст, етнограф, фольклорист, поет, священик і педагог. Співзасновник об»єднання «Руська трійця», співавтор збірника «Русалка Дністровая». Найважливіша праця «Народні пісні Галицької і Угорської Русі. кн. 1-4.»
Солоденька рідна мово, Як би-м тя рад вчути! Із глубини серця свого Рад би-м піснь добути. Проспіваю співаночки, Де-но які знаю, Як би-м учув голосочок Із рідного краю. (Яків Головацький)
Розгорнути

Майбутні події Дивитися всі