chrome firefox opera safari iexplorer

Відсьогодні день стає довший

17 Грудня 2013 о 09:42
np.pl.ua/

У народному календарі 17 грудня – Варварин день. Варвара від ночі украла, та до дня причипила. День потихеньку починає прибувати.

Чи довго простоять морози, скаже дим з труби. Якщо стовпом йде, то тепла не чекати, а якщо дим до землі прибивається, то скоро буде відлига.

Тріщить Варюха, бережи ніс і вухо!

На Варвару Заваруху зима дорогу заварварить (заварить). Варвара мости мостить, дорогу домощує. Після відлиги настає триразове підвищення морозів на Русі. Варвара мости мостить , Сава ( 18 грудня) цвяхи гострить . Миколай(19 грудня) забиває.

17 грудня – 351-й день року, до Нового року залишилося 14 днів.

21 жовтня

Інші дати
Народився Пилип Орлик
(1672, м. Косут, тепер - Білорусь – 1742) – Гетьман України в 1710 – 1742 роках (у вигнанні). При обранні гетьманом в квітні 1710 року складає «Пакти й Конституції прав і вольностей Війська Запорізького», які пізніше дістали назву Конституція Пилипа Орлика – одна з перших конституцій Європи. Нею Пилип Орлик зобов'язувався обмежити гетьманські прерогативи, зменшити соціальну експлуатацію, зберегти особливий статус запорожців і боротися за політичне й церковне відокремлення України від Росії.
Ми не можемо незворушно дивитися на страждання нашої милої Вітчизни, бачити порушення її прав за стількома пунктами. Ми не будемо діяти керуючись почуттям помсти, а навпаки – згідно зі справедливістю та правом, що дозволяє кожному боронити свою власну справу та свою власну мету» (Пилип Орлик)
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України