chrome firefox opera safari iexplorer

Більдт закликав Європу відреагувати на прийняття «законів 16 січня»

20 Січня 2014 о 12:28
unian.ua

Міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт назвав пакет суперечливих законів, ухвалених представниками провладної більшості у Верховній Раді 16 січня шляхом підняття рук, найрепресивнішим законодавством, яке ухвалював будь-який парламент у Євросоюзі за десятиліття існування об’єднання.

Як передає власний кореспондент УНІАН у Брюсселі, про це Більдт заявив перед початком засідання Ради ЄС на рівні міністрів закордонних справ.

«Важливо, щоб ми прореагували на пакет репресивних законів, який був ухвалений у четвер у Києві. Це найрепресивніший пакет законів, який був ухвалений будь-яким європейським парламентом за десятиліття, якщо на нього подивитися. Те, що сталося вчора, я думаю, є наслідком того пакета репресивних законів, які були прийняті у четвер», — сказав Більдт.

«Ці репресивні закони міняють спосіб, у який маємо вести справу з Україною. Я так розумію, що нині мають бути переговори у Києві між опозицією та владою, але ми, напевно, маємо відреагувати на пакет тих репресивних законів», — додав він.

Як повідомляв УНІАН, 16 січня у Верховній Раді народні депутати із провладних фракцій підняттям рук, без обговорення, ухвалили 11 законів і одну постанову. Зокрема, ВР ухвалила закон депутатів від Партії регіонів Вадима Колесніченка і Володимира Олійника, що встановлює кримінальну відповідальність за наклеп, забороняє поширення екстремістських матеріалів, посилює регулювання діяльності громадських організацій, дозволяє закривати сайти без рішення суду — на підставі рішення Нацкомісії, здійснює державне регулювання у сфері зв'язку і інформатизації, зобов'язує реєструвати Інтернет-ЗМІ, забороняє «незаконні» збір, зберігання, використання, знищення, поширення конфіденційної інформації про правоохоронців, суддів та їхніх близьких родичів або членів сім'ї, дозволяє Президенту і Верховній Раді достроково припиняти повноваження членів Національної ради з питань телебачення і радіомовлення, а також містить низку інших норм, що обмежують права і свободи громадян.

17 січня Президент України Віктор Янукович підписав закони, ухвалені 16 січня.

19 січня на вулиці Грушевського в Києві почалися масові зіткнення між протестувальниками і міліцією. Причиною їх стала відмова правоохоронних органів пропустити мітингувальників до будівлі Верховної Ради. Зіткнення тривають і зараз.

Пізно ввечері того ж дня Янукович доручив секретарю Ради національної безпеки та оборони Андрію Клюєву створити робочу групу за участі представників Кабінету міністрів та Адміністрації Президента для розгляду питань з урегулювання політичної кризи. Янукович доручив провести зустріч учасників робочої групи з представниками опозиції у понеділок, 20 січня.

Джерело: УНІАН
Розділи: Суспільство

24 жовтня

Інші дати
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути
Обери 7 історичних чудес України