chrome firefox opera safari iexplorer

Було би символічно і справедливо, щоб в День пам’яті Героїв Крут герої Євромайданів вийшли на свободу

29 січня 2014 о 10:55

Герої Крут своїм подвигом перетворили багатьох людей на Українців. Власне, і керівник Української народної республіки Михайло Грушевський до трагедії під Крутами та наступу на Київ не до кінця був переконаний у необхідності незалежної, вільної України. Вже після цих подій він став переконаним самостійником. 

І не лише М. Грушевського, а і багатьох інших політиків часів Української держави 1917—1920 рр. Герої Крут зробили патріотами і українцями. Вони робили патріотами і українцями всіх тих, хто не вірив, що українська держава може постати і в подальший період. І сьогодні вони надихають усіх нас і молодих людей, які майже через 100 років борються за свободу і незалежність України, як це було у 1918 році.

Але трагічність нинішнього моменту полягає в тому, що якщо молоді люди в 1918 році відстоювали свободу і незалежність України у боротьбі з російськими військами Муравйова, то сьогодні вони відстоюють свою свободу і незалежність у боротьбі з формально українською владою і формально українською міліцією.

Це – неприпустима річ, і ми мусимо зробити все, щоб в українській державі була українська влада і українська міліція, яка би захищала свободу і незалежність, а не боролася з людьми, які їх відстоюють.

Було би символічно і правильно сьогодні домогтися ухвалення у Верховній Раді законопроекту про амністію для того, щоб учасники протестів, серед яких більшість молодих людей, що сьогодні затримані в СІЗО чи ізоляторах тимчасового утримання, вийшли на свободу.

Це було би актом і історичним, і справедливим, що саме в сьогоднішній день ми повернули на свободу тих людей, які борються за свободу України.

Микола Томенко, народний депутат України

Розділи: Думка читачів

28 березня

Інші дати
Дмитро Гнатюк
1925 –  видатний оперний співак. Перший виконавець легендарних пісень «Два кольори» і «Києве мій». Соліст, а з 1988 р. – головний режисер Національного театру опери та балету ім. Т.Шевченка. Герой України.
Розгорнути
Олекса Гірник
1912 – український дисидент, політв’язень. У 60-ту річницю проголошення самостійності України Центральною Радою, 22 січня 1978 р., вчинив самоспалення біля могили Т.Шевченка на Чернечій горі на знак протесту проти русифікації. Герой України (2007, посмертно).
Розгорнути
Народився Юліан Бачинський
(1870, с.Новосілка Тернопільська область – 1940) - український громадський і політичний діяч, публіцист, автор праці «Україна Irredenta», в якій обґрунтував необхідність створення української незалежної держави.
"Вільна, велика, політично самостійна Україна, одна, нероздільна від Сяну по Кавказ!". (Юліан Бачинський)
Розгорнути