chrome firefox opera safari iexplorer

Десять міст для справжніх веломанів

08 січня 2014 о 14:16

 

 

velocity

 

Велосипед – це зручно, корисно для здоров’я та… весело! До того ж це тренд, і сучасна молодь все частіше віддає перевагу такому екологічному та комфортному транспорту. Цікаво, що більшість велосипедів використовуються як засіб пересування, і лише 1% відводиться для спортивних змагань. З метою відпочинку велосипеди використовують близько 30% власників, серед яких – жителі різних міст по всьому світу. Чимало в цьому допомагає велопрокат – напрочуд популярна послуга. Нижче – перелік інших міст, в яких любителі велосипедів почуватимуться найбільш природно.

 

 

 

1) Нью-Йорк

 

DCIM100GOPRO

 

Нью-Йорк цього літа поповнив перелік міст, в яких працюють автоматизовані мережі прокату велосипедів. Сервіс Citi Bike було створено за звичайним принципом: скориставшись ключем-карткою, людина може взяти велосипед в одному з 330 пунктів, а після прогулянки припаркувати свій транспорт в іншому, спеціально обладнаному для цього місці. За необмежене користування цією чудовою опцією власник двоколісного засобу пересування має заплатити лише $95 на рік, щоправда, час поїздки обмежено – 45 хвилин кожна. За перші десять днів послугою скористалося близько 100 000 людей – очевидно, що така пропозиція є хітовою.

 

2) Париж

 

paris-bike

 

У Парижі городяни та гості місти мають можливість користуватися загальнодоступними велосипедами з 2007 року. Velib – найбільш розгалужена мережа велопрокату в світі, яка налічує більше 20 000 велосипедів у 1800 пунктах. Спонсорами є як міська влада, так і приватна компанія JC Decaux – вдале поєднання капіталовкладень.

 

3) Лондон

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Лондонська мережа London Cycle Hire, яка працює з 2010 году, носить неофіційну назву «Борис Байкз», а все через пристрасть мера міста Бориса Джонсона, до двохколісного транспорту. Популяризація велосипедів – вдалий метод боротьби із заторами на дорогах та забрудненням довколишнього середовища. Навіть принц Уільям та герцогиня Кетрін регулярно катаються міськими вулицями – так тримати, столиця Туманного Альбіону!

 

4) Монреаль

 

Canon 7 with Nikkor 5cm F/2 H.C  (Lomography Color 400 film)

 

Програма Bixi, назва якох походить від двох слов, “bike” і “taxi”, користується в Монреалі шаленою популярністю. На вулицях міста є 400 станцій та 5 тисяч велосипедів, які там припарковано. Жодні погодні умови не можуть стати перешкодою для бажаючих насолодитися еко-прогулянкою: приклад, який надихає.

 

5) Амстердам

 

amsterdam

 

Амстердам можна сміливо назвати велосипедною столицею світу, адже велосипедів там більше, аніж жителів. Непогана статистика, чи не так? Масові велопробіги та одиночні прогулянки однаково популярні, а ще цікавою є традиція урочисто скидати у воду старого двоколісного друга.

 

6) Чаттануга

 

chattanooga-bicycle-bike-transit

 

Чаттануга – порівняно невелике місто в США, населення якого складає близько 170 000 жителів. Тим не менш, у місті є власна автоматизована система прокату Bicycle Transit System, яка працює без перебоїв. Мережа невелика: лише 30 пунктів, проте наявних велосипедів цілком вистачає.

 

7) Стенфорд

 

stanford-bike

 

Велосипедисти – основна складова міського руху, адже в Стенфордський університет студенти їздять саме так. 15 000 велосипедів на 20 000 учнів – статистика вражаюча.

 

8) Сан-Франциско

 

san-francisco-bike

 

В Сан-Франциско створено всі умови для веломанів –  окрім пунктів прокату, є навіть особлива «Коаліція велосипедистів Сан-Франциско», яка налічує 12 000 учасників.

 

9) Портленд

 

The City that Bikes

 

Можливо, в американському Портленді не така величезна кількість велосипедів, але турів та доріжок – хоч відбавляй. Навіть портлендська міська поліція міняє чотири колеса на два, коли виїжджає на патрулювання.

 

10) Бостон

 

boston-bike

 

Більшість жителів Бостона віддає перевагу міському транспорту та велосипедом, що відрізняє їх від багатьох інших американців. В Бостоні працює Hubway, сервіс, який може запропонувати 1000 байків всім бажаючим. Абонемент можна придбати на місяць, на рік або брати транспорт за погодинну оплату.

Залишається тільки одне – побажати нашій країні стрімкого розвитку та нових вело доріжок! Нехай на шляху веломанів не буде жодних перешкод, адже такі захоплення роблять наш світ кращим.

19 вересня

Інші дати
Народився Адріан Кащенко
(1858, хутір Веселий Запорізької обл. - 1921) - український письменник. Автор історичних повістей і романів "Під Корсунем", "В запалі боротьби", "Вірні побратими", "На руїнах Січі", "Зруйноване гніздо", "Оповідань про славне Військо Запорозьке низове".
Розгорнути
Народився Михайло Марченко
(1902, с. Гатне Київської області. -  1983) - український історик, автор праць з історії України доби Середньовіччя.
Розгорнути
Народився Анатоль Вахнянин
(1841, с. Синява, Польща - 1908) - україньский композитор та педагог, автгоопери "Купало", музики до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перший голова товариства "Просвіта"
Ярій, душе. ярій, а не ридай. У білій стужі сонце України. А ти шукай - червону тінь калини, На чорних водах - тінь її шукай, де горстка нас
Розгорнути
Народився Григорій Мінх

(1836, с. Грязі, Росія - 1896) - вчений інфекціоніст та епідеміолог. Автор класичних фраз про чуму та проказу,  влив собі кров хворого на тиф, щоб довести заразність  крові хворого.

Розгорнути