chrome firefox opera safari iexplorer

Двоє українських фігуристів вийшли у фінал чемпіонату Європи

17 січня 2014 о 11:00

У Будапешті проходить європейський форум з фігурного катання, який вважається для більшості учасників останньою перевіркою сил перед Олімпійськими іграми.

Українські фігуристи Наталія Попова і Яків Годорожа вдало пройшли виконання короткої програми на чемпіонаті Європи у Будапешті.

20-річна Попова набрала в сумі 47,01 балів і тепер виступить у фіналі. Те саме вдалося виконати і 20-річному Годорожі — щоправда одеський спортсмен через більш щільні результати суперників виявився зі своїми 57,09 пунктами аж на 21-й сходинці турнірної таблиці, але в підсумку пройшов кваліфікацію.

Фінальні прокати у жінок відбудуться 17 січня у вечірню сесію, а удень на лід льодової арени столиці Угорщини вийдуть чоловіки.

Втім, розраховувати на медалі у Будапешті, як це було 10 років тому, коли на ЧЄ-2004 вперше на третю сходинку п'єдесталу піднялися майбутні призери Ігор у Турині-2006 в танцях Олена Грушина і Руслан Гончаров, а срібло завоювала Олена Ляшенко, сьогодні українцям можна хіба що у мріях. По-перше, занадто великий відрив перед вільною програмою, по-друге, обидва спортсмени — молоді і поки не показують таку необхідну для вдалих результатів стабільність.

Слід зазначити, що крім одиночного катання Україну представлено в Будапешті спортивними та танцювальними парами. Ці спортсмени, так само як і Годорожа з Поповою пробилися до складу олімпійської збірної, тому для них континентальна першість також стане хорошим іспитом перед Сочі. Однак можна з жалем сказати, що танцювальний дует Шивон Хікін-Кенеді і Дмитро Дунь у підсумку показали дуже слабкий прокат у короткій програмі і не зуміли пробитися у фінал.

Спортивна пара Юлія Лаврентьєва та Юрій Рудик вийде на лід з короткою програмою в ранкову сесію 17 січня.

Нагадаємо, що відбір в олімпійську команду України відбувся на чемпіонаті України, який пройшов у рамках міжнародного турніру Ukrainian Open у грудні 2013 року.

Джерело: ZN.UA
Розділи: Спорт в Україні

16 липня

Інші дати
Данило Демуцький
1893 – класик українського і світового кіно, кінооператор і фотограф. Кінооператор О. Довженка («Арсенал», «Земля»), Б. Барнета і І. Савченко. Заслужений діяч мистецтв Української РСР (1954). Заслужений діяч мистецтв Узбецької РСР (1954). Лауреат Сталінської премії першого ступеня (1952). Жертва сталінських репресій.
Розгорнути
1990 р. — прийняття Декларації про державний суверенітет України
«Верховна Ради Української РСР, виражаючи волю народу України, прагнучи створити демократичне суспільство, виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини, шануючи національні права всіх народів, дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України, визнаючи необхідність побудови правової держави, маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України, ПРОГОЛОШУЄ державний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах». («Декларація про державний суверенітет України»).
Розгорнути
Народився Василь Барка (Очерет)
(1908, с.Солониця, Полтавська область - 2003) - український письменник і перекладач.  Автор роману «Жовтий князь».  
Розгорнути